HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jenčík: Verím, že sme spravili rozhodujúci krok
zdroj: jäzva

Jenčík: Verím, že sme spravili rozhodujúci krok

„Gól človeka vždy poteší a čím je dôležitejší, tým väčšiu radosť mám. Tentoraz bol môj zásah rozhodujúci a ešte v súboji s druhým tímom tabuľky," povedal Richard Jenčík

Veľký šláger môže rozhodnúť aj jeden gól! Presvedčili sa o tom Nitrania v utorok na domácom ľade, keď podľahli lídrovi tabuľky vo veľmi dôležitom zápase. Z možného dotiahnutia sa Nitry na rozdiel dvoch bodov tak košický náskok narástol na zrejme už nedostižný level.

„Nečakali sme, že uspejeme s jedným gólom. Sme zaň veľmi vďační a sme radi, že sme vyhrali. Podstatné je, že sa nám podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca, nie koľko gólov sme strelili,“ povedal strelec rozhodujúceho zásahu Richard Jenčík.

Hokej je dnes najmä o defenzíve a platilo to aj v utorok. Na zvýšený pozor v zadných radoch si pred play-off dáva záležať aj Nitra, ktorý bola počas celej sezóny ladená vyslovene ofenzívne. Výsledkom je slabšia gólová potencia z posledných stretnutí.

„Gól človeka vždy poteší a čím je dôležitejší, tým väčšiu radosť mám. Tentoraz bol môj zásah rozhodujúci a ešte v súboji s druhým tímom tabuľky. Bojovali sme ako tím a podarilo sa nám uspieť,“ pochvaľoval si po cennom triumfe Jenčík.

Nitrania sa na domácom ľade dostali do množstva šancí. Hnaní vpred skvelým publikom chceli rozhodnúť vo svoj prospech, no Košice aj tentoraz podržal famózny Staňa.

Vieme o ich ofenzívnej sile. Snažili sme sa hrať na našu hru a dávať si na nich pozor. Koncentrovali sme sa na defenzívu a vyrážanie do protiútokov. Vyšiel nám iba jeden ale vidíte – stačilo to na body,“ pousmial sa hrdina dňa.

Je rozhodnuté?

O víťazovi základnej časti už zrejme netreba pochybovať. Hokej je ale šport plný zvratov a táto sezóna nám ukázala, že vyhrať môže každý s každým. Nechajú si oceliari ujsť tohtoročný primát v dlhodobej časti sezóny?

„Máme osembodový náskok, čo je v podstate rozdiel troch zápasov. Do konca základnej časti ich je už iba sedem. Myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme tento náskok dotiahli do úspešného konca. Verím, že proti Nitre sme spravili rozhodujúci krok,“ povedal na záver Richard Jenčík.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk