HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tá bránka bola snáď zakliata, neveril vlastným očiam Kováčik
zdroj:

Tá bránka bola snáď zakliata, neveril vlastným očiam Kováčik

"Mali sme pred sebou odkrytú bránku a prišla tyčka, zázračný zákrok, alebo nás súper zahákoval v rozhodujúcom okamihu,“ krútil hlavou Miroslav Kováčik

Nitrania v utorok podľahli Košiciam futbalovým výsledkom 0:1 a s titulom pre víťaza základnej časti sa zrejme môžu nadobro rozlúčiť. Osembodový náskok „oceliarov“ sa v závere základnej časti javí ako nedostižný.

O všetkom rozhodol jediný presný zásah Jenčíka. Pri objektívnom pohľade však treba skonštatovať, že hrdinom dňa by mal byť najmä fantastický Rastislav Staňa, ktorého svätyňa bola pre „corgoňov“ nedobytná.

„Asi bola zakliata. Neviem, čo k tomu dodať...,“ povedal pre hokej.sk Miroslav Kováčik, ktorý iba ťažko hľadal slová na bezúspešné búšenie do košického obranného valu: „Mal som pocit, že sa hralo väčšinou iba na jednu bránku. Veľmi nás to mrzí, no spravili sme všetko pre to, aby sme zvíťazili. Nestačilo to.“

Presilové hry i úniky, ktoré smrdeli gólom. Ani tie Nitranom nestačili. Za Staňu puk skrátka neprepasírovali...

„Nešlo iba o tieto momenty, šancí bolo nekonečne veľa. Mali sme pred sebou odkrytú bránku a prišla tyčka, zázračný zákrok, alebo nás súper zahákoval v rozhodujúcom okamihu,“ krútil hlavou Kováčik.

Ten si zo zápasu okrem nepríjemných spomienok odniesol aj rozbité ústa. Pribalil mu ich obranca Klouček, ktorý ho nešetrným zákrokom poslal k ľadu. Po zápase sa o nie práve najprehľadnejšom momente strhla diskusia, Kováčikov pád ale vyzeral naozaj nebezpečne.

„Myslím si, že to videli všetci, jediný, kto to nevidel som bol asi ja. Dostal som puk mierne pod nohy a vtom momente prišla rana. Výsledkom je rozbitá pera a pomliaždená sánka,“ ozrejmil situáciu skúsený útočník Nitry.

Fantastická atmosféra a pekný hokej. Pod Zoborom ale už v druhom kole po sebe rozhodoval iba jediný gól. Zatiaľ čo proti majstrovi to Nitre vyšlo, teraz ťahali za kratší koniec.

„Diváci boli perfektní, hnali nás vpred ako vždy. Hokej, ktorý sme predvádzali sa im musel páčiť, žiaľ, nepridali sme góly. Košice dali gól a vyhrali. Musia byť spokojné,“

Ako sme spomenuli už v úvode, pod Zoborom sa bojovalo o veľa a Nitra prehrala. Vzdávajú „corgoni“ boj o kráľa základnej časti, alebo dúfajú v početné zaváhania lídra?

„Ideme do zápasu s cieľom vyhrať. Vždy. Pokúsime sa stratu dohnať v záverečných zápasoch, no body v prospech Košíc sa nazhromaždili a neviem, čo by sa muselo stať, aby prehrali tak veľa zápasov. Nevadí. Začne play-off a opäť to bude o inom,“ nezúfa si skúsený hokejista, ktorý bol v nitrianskom drese i pri najväčších úspechoch klubu.

 

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk