HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pre Marcinka sa sezóna pravdepodobne skončila
zdroj: jäzva

Pre Marcinka sa sezóna pravdepodobne skončila

"Operácia nie je v tomto prípade nutná, ale negatívne je, že sezóna sa preňho s najväčšou pravdepodobnosťou skončila," povedal lekár slovenskej reprezentácie Vladimír Lupták

Pre slovenského reprezentanta Tomáša Marcinka sa sezóna pravdepodobne predčasne skončila. Center HC Košice si v prvom zápase Slovenska na olympijskom turnaji v Soči proti USA (1:7) roztrhol zadný krížny väz. Nešťastný momente pre Marcinka prišiel v druhej tretine za stavu 1:4 v útočnom pásme.

"Tomášovi dáme nohu na minimálne štyri týždne do dlahy. Operácia nie je v tomto prípade nutná, ale negatívne je, že sezóna sa preňho s najväčšou pravdepodobnosťou skončila,“ povedal pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja lekár slovenskej reprezentácie Vladimír Lupták.

Sklamaný bude odchádzať zo Soči aj samotný Tomáš Marcinko, ktorý hral prvýkrát na olympijskom turnaji. "Prišlo to v najnevhodnejší čas. Som z toho veľmi smutný,“ skonštatoval jediný zástupca Tipsport extraligy vo výbere SR. Tréner Vladimír Vůjtek dá v ďalších zápasoch na turnaji v strede útoku príležitosť Petrovi Ölveckému z bratislavského Slovana.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk