HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Čech sa už radšej nelúči, verí v skorý návrat Martina do Košíc
zdroj: jäzva

Čech sa už radšej nelúči, verí v skorý návrat Martina do Košíc

"Môžete mať aj stopäťdesiat striel od červenej a súperovi stačí desať góloviek. My sme tam mali skvelú príležitosť v podobe presilovky o dvoch hráčov a počas nej sme ani nevystrelili," hovorí Jakub Čech

Na vytúženej ôsmej priečke sa ohriali len jedno kolo. Po cenných víťazstvách nad Zvolenom a Popradom sa hokejisti Martina predrali pred Trenčín, po piatku sa ale pozerajú opäť na žlto-červený chrbát. Na ľade lídra tabuľky pritom príkladne zabojovali a tesná prehra 2:3 by ich možno za iných okolností príliš nebolela.

"Neodohrali sme zlý zápas, doplatili sme ale na pár chybičiek," povzdychol si brankár Jakub Čech. Sklamanie z výsledku netajil ani obranca Ivan Ďatelinka. "Do Košíc sme prišli s úmyslom zabodovať. V našej situácii je už jedno, proti ktorému súperovi hráme. Bojujeme, ako by to bolo play-off a musíme sa snažiť bodovať. To tentoraz nevyšlo a tak sme sklamaní. Veľmi to mrzí, pretože rozhodla jedna chybička."

Hostia z Turca vstúpili do stretnutia v Steel Aréne veľmi zle. Prvý gól inkasovali v 55. sekunde, v úvode druhej tretiny už museli pracovať s dvojgólovým mankom. S tým si ale dokázali poradiť a na vyrovnanie im stačili necelé tri minúty uprostred stretnutia. Na kolená ich zložil až gól Gabriela Spilara z 38. minúty. V záverečnej časti pritom nevyužili dlhú presilovú hru o dvoch hráčov a len slabou útechou je pre nich fakt, že Košice prestrieľali 35:28.

"Nie je strela ako strela. Sú strely z nebezpečných priestorov a potom sú také z diaľky. Môžete mať aj stopäťdesiat striel od červenej a súperovi stačí desať góloviek. My sme tam mali skvelú príležitosť v podobe presilovky o dvoch hráčov a počas nej sme ani nevystrelili," podotkol český brankár v službách MHC, pre ktorého malo ísť o posledné vystúpenie v drese Mountfieldu. Aj keď... "Neviem či mám povedať, že som sa rozlúčil. Raz som to už urobil a napokon bolo všetko inak. Definitívu budeme poznať až po prestupovom termíne. Radšej teda nepoviem, že to bol môj posledný zápas za Martin. Nie je to v mojich rukách, uvidíme."

{+T117456}

Dvadsaťosemročný brankár sa netají spokojnosťou v Turci, všetko má ale v rukách Znojmo, ktorému papierovo patrí. A čím si vlastne získal Martin jeho srdce? "Je tu perfektná partia chalanov. Prijali ma perfektne a to isté platí aj o fanúšikoch. Samozrejme, dariť by sa nám mohlo ešte viac, ale v Martine som dostal potrebný priestor v bránke a ja som za to vďačný."

Či už Čech v slovenskej extralige zotrvá, alebo sa vráti na Moravu, Martinu v boji o ôsmu pozíciu verí a podľa neho nebola piatková návšteva Steel Arény poslednou.

"Neviem či som mnou, ale Martin sa sem ešte v tejto sezóne vráti. Z chalanov cítim, že pre to urobia maximum a potenciál na to majú," vyslovil presvedčenie Jakub Čech a Ivan Ďatelinka to vidí rovnako. "Verím, že sa na tú ôsmu priečku dostaneme. Potrebujeme zvládnuť zvyšné zápasy a ak to dokážeme, tak v play-off chýbať nebudeme. Viera v dobrý koniec tejto partii nechýba."

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk