HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Atakovať čísla Lukáča? To by bola robota do šesťdesiatky, smeje sa Spilar
zdroj: jäzva

Atakovať čísla Lukáča? To by bola robota do šesťdesiatky, smeje sa Spilar

"Všetci vieme, že to bol vynikajúci strelec. My mladší sme ho ´zmeškali´ a viac sme o ňom čítali, než sme mohli vidieť na vlastné oči," hovorí Gabriel Spilar

Košičania smerujú neohrozeným krokom za víťazstvom v základnej časti a azda i preto pristúpili k piatkovému súboju proti Martinu pokojnejšie, než by sa patrilo. Začali výborne, no práve pohodlné dvojgólové vedenie ich akoby definitívne uspalo a korčuliarske poľavenie viedlo k faulom a dramatizácii zápasu. Pozíciu favorita napokon s odretými ušami zvládli a po stertnutí si tak aspoň mohli urobiť ďalšiu povinnú čiarku.

"Dve tretiny sme sa vytrápili, ale v tej tretej sme hrali koncentrovanejšie, prestali sme sa nechávať vylučovať a potom sme si to umne postrážili. Mrzí poľavenie z druhej tretiny, veď za stavu 2:0 sme zbytočne faulovali a namiesto hladkého priebehu bola z toho dráma," zhodnotil víťazstvo 3:2 brankár Rastislav Staňa, na ktorého nadviazal útočník Gabriel Spilar. "Nebol to ideálny výkon. Tragédiu z toho ale robiť netreba, veď sme predsa vyhrali a máme tri body. Uznať musíme i dobrý výkon Martinčanov. Samozrejme, stále je na čom pracovať a smerom k play-off chceme jednotlivé činnosti vylepšiť. Celé je to momentálne vzhľadom na olympiádu nejaké rozhodené, najbližšie hráme napríklad vo štvrtok. Určite máme mužstvo, ktoré by malo zabrať v správnu chvíľu. Ak budeme zdraví, tak sa o našu play-off formu nebojím."

Svoje hodnotenie pridal i útočník Matúš Chovan. "Bolo to dosť utrápené, ale hlavné je, že sme vyhrali. Možno sme ich trochu podcenili, ale Martin nemal čo stratiť a výborne korčuľoval. Klobúk dole pred jeho výkonom," vyslovil sa mladý center, ktorý oslávil v deň zápasu 22. narodeniny. Ako valentínske dieťa má pritom oslavy zakaždým dvojnásobné. "Ja si tie sviatky veľmi nespájam a prejavujú sa azda len pri darčekoch. Ja kúpim priateľke jeden, ona mne dva. Inak ale nejakým fanúšikom Valentína nie som, podľa mňa je to umelý sviatok. Oslavujeme teda hlavne narodeniny," pousmial sa košický odchovanec.

{+T117444}

Neboli to ale narodeniny Chovana, ktoré v piatok rezonovali v Steel Aréne najviac. Okrúhlu šesťdesiatku slávil legendárny kanonier VSŽ Vincent Lukáč a ten si pred stretnutím prevzal z rúk prezidenta Juraja Mondíka pamätný dres.

"Všetci vieme, že to bol vynikajúci strelec. My mladší sme ho ´zmeškali´ a viac sme o ňom čítali, než sme mohli vidieť na vlastné oči. Kto by ale nepoznal jeho nájazdy zakončené príklepom na lapačku? Bol to pán hráč a všetci mu gratulujeme k peknému sviatku," poblahoželal za celý tím Košíc Gabriel Spilar. On sám zažíva mimoriadne vydarenú sezónu, na gólové rekordy Lukáča sa ale môže pozerať len s obdivom. Veľmi dobre vie, že atakovať jeho čísla je nereálne. "No, ak pohrám ešte pár desiatok rokov. Do tej šesťdesiatky to možno stihnem..." pousmial sa útočník s číslom 44 na chrbte.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk