HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 16. kola Boss Extraligy

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 16. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 16. kola Boss Extraligy


HKm Zvolen - Mestský hokejový club Nitra 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)

Povedali po zápase
:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Príďte sa k nám pozrieť do kabíny, je tam veľmi veselo. Keď som videl chlebíčky, šampanské a torty, ktoré sa pripravovali na oslavu narodenín našich hráčov, trocha som sa bál, že súpera podceníme. Nakoniec sa to aspoň z môjho pohľadu stalo. Som rád, že si chlapci nakoniec nenechali pokaziť narodeniny a dokázali zvíťaziť."

Miroslav Miklošovič (tréner Nitry): "Musím vysloviť spokojnosť s výkonom chlapcov. V prvých 40-tich minútach sme držali so súperom krok, a keby sme boli efektívnejší v zakončovaní, mohol byť výsledok z našej strany ešte lepší. Nakoniec sa prejavila kvalita Zvolena, jeho enormnému tlaku v poslednej tretine sme neodolali."HK 32 VA Liptovský Mikuláš - MsHK ŠKP Žilina 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Povedali po zápase
:
Ján Šimčík (tréner L. Mikuláša): "Boli sme naozaj lepším mužstvom počas celého zápasu. Počiatočný elán Žilinčanov sme udržali na dištanc a potom sme gólmi rozhodli. Výsledok bol spravodlivý, i keď sme mohli dať i dostať viac gólov. Štvrtý útok nedostal príležitosť, lebo sme nechceli narušiť plynulosť hry."

Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Nezostáva mi iné, len súperovi zablahoželať k víťazstvu. Liptáci boli jednoznačne lepší a my sa musíme od zápasu k zápasu učiť. Viacerí naši hráči ešte nedorástli na extraligu a len bojovnosť a agresivita nestačí, je potrebná aj kvalita kádra, ktorý treba posilniť. Prvýkrát sme hrali v Mikuláši, mužstvo hľadá svoju tvár, ale Liptáci sú jednoznačne skúsenejším mužstvom, na ktoré sme dnes nemali. Pre nás je každý súper ťažký a musíme sa tešiť z každého bodu, ktorý získame."


HK ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Povedali po zápase
:
Ján Šterbák (tréner Popradu): "Prvú tretinu sme síce vyhrali 1:0, no súper nás v jej úvode pritlačil. Hra sa postupne vyrovnala a bola obojstranne dobrá. Sme radi, že sme doma vyhrali 4:1 a predĺžili tak našu sériu víťazstiev na päť stretnutí. Významnou mierou sa o to pričinil kvalitným výkonom brankár Šimonovič."

Ján Faith (tréner Skalice): "Ťažko sa mi hodnotí dnešný zápas. Začali sme dobre, vytvorili sme si aj gólové príležitosti, súper naopak z prvej vážnejšej šance skóroval. Výsledok 4:1 nezodpovedá priebehu hry, je pre nás trochu krutý. Poprad mal však dnes v bránke vynikajúceho Šimonoviča."

HC Košice - HC Slovan HARVARD Bratislava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Povedali po zápase
:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to fyzicky náročný zápas s množstvom osobných súbojov. Z veľkého tlaku v prvej päťminútovky sme z dvoch gólových príležitostí nevyťažili nič. Bol to taktický duel. V druhej a tretej tretine si už mužstvá nevytvárali toľko gólových príležitostí. Sme spokojní s nasadením i s osobnou statočnosťou našich hráčov, ktorí najmä v závere dali do toho všetko."

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Bolo to kvalitné a bojovné stretnutie. V prvej tretine mali obe mužstvá dosť šancí, my sme mali veľké na konci, prepásli ich však Norris a faulovaný Hurtaj. Tam sa lámal chlieb. Pri hre štyroch na štyroch prišiel náš zbytočný faul a súper to potrestal. Košice boli nebezpečné najmä v brejkoch."

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk