HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slováci skončili v Soči na predposlednom jedenástom mieste
zdroj:

Slováci skončili v Soči na predposlednom jedenástom mieste

Slovenská reprezentácia skončila na mužskom turnaji na XXII. zimných olympijských hrách v Soči na predposlednom jedenástom mieste

Slovenská reprezentácia skončila na mužskom turnaji na XXII. zimných olympijských hrách v Soči na predposlednom jedenástom mieste. Pod vedením Vladimíra Vůjtka Slováci zaznamenali tri prehry v riadnom hracom čase a jeden neúspech po samostatných nájazdoch.

Za tímom SR skončilo iba Nórsko, ktoré v Soči prehralo po šesťdesiatich minútach vo všetkých štyroch dueloch. S olympijským turnajom sa v utorok rozlúčili aj hráči Rakúska, ktorí vypadli so Slovinskom a skončili na desiatej pozícii. Prekvapením je prehra Švajčiarov s Lotyšmi. Reprezentanti krajiny "helvétskeho kríža" obsadili deviatu priečku. Pred štvrťfinálovými zápasmi je isté, že Švédi neskončia horšie ako na piatom mieste. Zlato spred štyroch rokov obhajujú Kanaďania.

V Soči slovenský tím zaznamenal svoje druhé najhoršie umiestnenie pod piatimi olympijskými kruhmi. V nórskom Lillehammeri 1994 skončil na šiestej pozícii, o štyri roky neskôr v japonskom Nagane na desiatej priečke, v americkom Salt Lake City 2002 na trinástom poste, v Turíne 2006 po vypadnutí vo štvrťfinále na piatom mieste a v kanadskom Vancouveri 2010 ešte o jeden stupienok vyššie.

Známe poradie mužského turnaja na ZOH 2014: 9. Švajčiarsko, 10. Rakúsko, 11. Slovensko, 12. Nórsko

Prehľad umiestnení slovenskej mužskej reprezentácie na ZOH:
1994 Lillehammer (Nór.) - 6. miesto
1998 Nagano (Jap.) - 10. miesto
2002 Salt Lake City (USA) - 13. miesto
2006 Turín (Tal.) - 5. miesto
2010 Vancouver (Kan.) - 4. miesto
2014 Soči (Rus.) - 11. miesto

Odporúčame

ProFutbal.sk