HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ján Laco: Chceli sme dosiahnuť viac
zdroj:

Ján Laco: Chceli sme dosiahnuť viac

"Absolútne sme nezachytili začiatok. Česi chodili do plných do nášho pásma bez nejakého odporu a potom sa to ťažko bránilo," zhodnotil 32-ročný gólman Ján Laco

Podľa brankára slovenskej reprezentácia Ján Laca je hlavnou príčinou prehry s Českom (3:5) v utorkovom kvalifikačnom zápase o postup do štvrťfinále na ZOH 2014 v Soči zbabraná prvá tretina. V nej Slováci inkasovali až tri góly, na začiatku druhej dvadsaťminútovky pridali Česi štvrtý a so zverencami Vladimíra Vůjtka to nevyzeralo "ružovo". Tri góly do bránky Ondřeja Pavelca napokon už len zmiernili neúspech, ktorý podčiarkol presným zásahom pri power-play Plekanec.

"Absolútne sme nezachytili začiatok. Česi chodili do plných do nášho pásma bez nejakého odporu a potom sa to ťažko bránilo. Zápas sme si bez debaty prehrali v prvej tretine," zhodnotil 32-ročný gólman po vyradení tímu SR z olympijského turnaja.

Najmä po prvej tretine bolo slovenské mužstvo zrelé na "uterák", po prestávke sa napriek ďalšiemu inkasovanému gólu hra výrazne zlepšila. "Všetci sme aj dnes chceli, ale Česi nás v úvode zaskočili. Mali lepší pohyb a to rozhodlo. Nechceli sme z tohto zápasu vyjsť zle. V kabíne sme si povedali, že rovnako ako Česi môžeme streliť tri góly aj my. Dali sme sa dokopy a chceli sme to aspoň skúsiť. Za stavu 3:4 sme mali veľkú šancu. Škoda, že prišlo vylúčenie a už sme to nedotiahli," poznamenal rodák z Liptovského Mikuláša.

Hrdina MS 2012 nemá príjemné pocity. "Je to veľké sklamanie, veď ide o olympijský turnaj. Určite sme chceli dosiahnuť viac. Nevyhrali sme ani jeden zápas, naše vystúpenie nemôžem hodnotiť pozitívne," dodal Ján Laco.

Odporúčame

ProFutbal.sk