HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Malý Ryan ukončil mesačnú pauzu Hyláka
zdroj: jäzva

Malý Ryan ukončil mesačnú pauzu Hyláka

"Hlavné je, že Rasťo má zdravú rodinku, ktorá sa rozrástla o synátora. Nejaký zápas základnej časti sa s takým momentom nemôže rovnať," hovorí Alexandr Hylák pre hokej.sk

O vstup do play-off z prvej pozície ich môže pripraviť azda už len nejaké záhadné pôsobenie mimozemských civilizácií. Košickí hokejisti si udržali víťazstvom na ľade tretej Banskej Bystrice štyri kolá pred koncom osembodový náskok a v utorok môžu za istých okolností oslavovať triumf v základnej časti.

"Nikdy nehovor nikdy, ale je pradou, že s našim mužstvom by sme si to už mali podržať," uvedomuje si komfortnosť aktuálnej situácie "Oceliarov" brankár Alexandr Hylák. Napriek tomu po šiestich víťazstvách v rade východniari nemienia poľaviť.  "Každý ďalší zápas predstavuje užitočnú šancu v rámci pripravy na play-off. Snažíme sa vylepšovať detaily a maličkosti. V Banskej Bystrici ma napríklad potešil disciplinovaný výkon a tri využité presilovky. Presne to sú veci, ktoré budú vo vyraďovacej časti kľúčové."

Pre českého gólmana bol súboj pod Urpínom dôležitý i z osobného pohľadu. Do bránky Košíc sa postavil prvýkrát od 12. januára. Dlhá prestávka bola kombináciou zotavovania sa zo zranenia a príchodu Rastislava Staňu. Práve príjemná udalosť v rodine slovenského reprezentanta mu ponúkla šancu predviesť tridsať úspešných zákrokov. Do rodinky Staňovcov totiž pribudol vo štvrtok k dcérke Riane braček Ryan.

"Pre Rasťa by bola absolútna hlúposť cestovať na ten zápas. Vedel som, že sú v očakávaní a akonáhle mi volal tréner, tušil som, koľká bije. Toto sú tie najdôležitejšie veci života a hokej musí v takých chvíľach bokom. Hlavné je, že Rasťo má zdravú rodinku, ktorá sa rozrástla o synátora. Nejaký zápas základnej časti sa s takým momentom nemôže rovnať. Sám som otcom a tak viem, o čom hovorím. Pre mňa to bola pochopiteľne šanca opäť si zachytať a pre Košice je výborné, že majú pred play-off trojicu vyrovnaných brankárov. Samozrejme, nebolo to pre mňa jednoduché, pretože o tom, že budem chytať, som sa dozvedel až ráno. Niekedy je ale lepšie byť hodený do studenej vody," hovorí na margo návratu do bránky HC Hylák. Pred súbojom pri Hrone si naposledy zachytal v domácom stretnutí 39. kola proti Nitre. Šancu oživiť pred blížiacim sa play-off zápasovú prax prijal všetkými desiatimi.

"Veru, bol to zápas po vyše mesiaci a vtedy som mal za sebou tiež istú pauzu. Za posledných desať, jedenásť mesiacov som teda nastupoval asi tretíkrát. Počas troch košických sezón som bol pritom zvyknutý chytať prakticky všetko. Nebolo to preto ľahké, ale dostal som sa do toho veľmi rýchlo, stačilo pár bystrických striel. Na prvý zápas po dlhom čase to bolo fajn a všetko to podporili výborným výkonom spoluhráči. Strelili šesť gólov a predviedli kvalitnú hru."

{+T113869}

S hrou lídra tabuľky nebol po víťazstve 6:2 spokojný len gólman, ale i tréneri Oceliarov. Košičania sa nenechali prestrieľať v ani jednej z troch tretín a priebeh stretnutia stopercentne kontrolovali. Ani domácim sa pritom nedostatok snahy vyčítať nedal. "Američania sa snažia všetko nahadzovať a tlačiť do predbránkového priestoru a to je ich silná zbraň. Počas sezóny sme to už ale zažili viackrát a tak sme to očakávali. Zvládli sme to a hoci sme čelili v úvode tretej tretiny štvorminútovému oslabeniu, ustáli sme to a po piatom góle bolo hotovo. Som rád, že sme vyhrali a po dlhom čase som si dobre zachytal," dodal k štvrtkovému šlágru pardubický odchovanec.

Okrem šesťzápasovej víťaznej šnúry a osembodového náskoku v tabuľke pomáhajú stupňovať pohodu v kabíne i prebiehajúce olympijské hry. Košičania majú v tíme troch Čechov (okrem Hyláka i obrancovia Šeda s Kloučekom) a nedávny play-off zápas dvoch spriaznených národov bol tak v šatni lídra sledovaný s veľkou pozornosťou.

"Ja mám také veci rád. Olympiádu v šatni sledujeme a s ´domácimi´ sa zdravo hecujeme. Po tom hokejovom zápase nám chalani podali ruky a blahoželali, zabávame sa ale každým dňom a reagujeme i na zisk medailí z iných športov. Chvíľu nám trvalo, kým sme zareagovali na zlato Kuzminovej, ale teraz už jasne vedieme. Sú to také príjemné srandy, ktoré umocňujú pohodu," pousmial sa na záver rozhovoru pre hokej.sk Alexandr Hylák.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk