HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Máme to vo svojich rukách, musíme to zvládnuť - burcuje Nagy
zdroj: jäzva

Máme to vo svojich rukách, musíme to zvládnuť - burcuje Nagy

"Ja som presvedčený o tom, že si tú ôsmu priečku ustrážime a do Košíc sa ešte v tejto sezóne vrátime," nestráca ducha bojovníka Adam Nagy.

Cesta z Trenčína do Košíc bola pre Adama Nagya bezstresová. Na zápas v Steel Aréne bol ako jednotka určený Róbert Slipčenko a dvadsaťročný gólman bol pripravený na sledovanie  zápasu v deke. Veci sa ale zmenili po tom, čo hneď v úvode rozkorčuľovania opustil jeho český kolega ľad s bolestivou grimasou a držiac sa za rameno. Na jeho miesto bol dopísaný jeden z obrancov a Nagy sa pobral do bránky s vedomím, že súboj na ľade lídra tabuľky odchytá bez náhradníka.

"Pripravoval som sa ako na každý zápas, aj keď samozrejme, ak neviete, že pôjdete do bránky, tak je to trochu voľnejšie. O svojom štarte som sa ale dozvedel hneď na začiatku rozcvičky a tak som mal dostatok času na prípravu," reaguje Nagy na margo štartu na poslednú chvíľu. Mladý Trenčan situáciu zvládol celkom slušne. Spoza svojho chrbta síce lovil štyri puky, čelil ale vyše päťdesiatke striel. Aj jeho zásluhou držali hostia do polovice stretnutia hrateľný stav 0:1. Ich úsilie otupili až dva zlepené góly Macejka a Bartoša. "Nedá sa povedať, že by sme sa na to vykašľali, alebo prestali hrať. Bohužiaľ sme sa dostali do manka a potrebný gól prišiel veľmi neskoro."

{+T118077}

Trenčianska prehra v Košiciach sa všeobecne očakávala, hokejisti spod Čákovho hradu napriek tomu verili, že motyka by predsa len vystreliť mohla. "Do žiadneho zápasu nemôžeme ísť so strachom. Verili sme si preto aj na Košice. Herne sme na nich trochu zaostávali, ale myslím si, že sa ešte zomkneme a ten záver zvládneme," želá si dvadsaťročný brankár, ktorého tím si síce udržal ôsmu priečku aj po utorku, náskok pred dvojicou prenasledovateľov zo žilinského kraja je už ale minimálny.

"Bude to ešte veľmi zaujímavé, ale stále to máme vo svojich rukách a to je dôležité. Ja som presvedčený o tom, že si tú ôsmu priečku ustrážime a do Košíc sa ešte v tejto sezóne vrátime," nestráca bojovného ducha Adam Nagy. "Nemyslím si, že by sme mali slabé mužstvo. Máme dostatok kvality a môžeme poraziť hocikoho. Verím, že to dokážeme."

A čo čaká Trenčín v posledných troch stretnutiach základnej časti? Nič jednoduché! Posúďte sami. Dukla hostí doma Nitru a Banskú Bystricu, medzitým vycestuje do Martina.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk