HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Staňa ušetril na plienky, o štvrtú nulu ho pripravila nuda
zdroj: jäzva

Staňa ušetril na plienky, o štvrtú nulu ho pripravila nuda

"Bol by som radšej, ak by sme museli hrať až do konca. Takto by sme totiž mohli v závere poľaviť a to sa pred play-off nevypláca," varuje Rastislav Staňa

V polovici januára prehrali Košice tri zo štyroch stretnutí a v tom čase sa zdalo, že súboj o prvenstvo v základnej časti bude poriadne zaujímavý. Nič také sa napokon nekonalo. Oceliari pridali na vyšší rýchlostný stupeň a príchod Rastislava Staňu posunul šance súperov na skórovanie do polohy nadľudských výkonov. Zverenci Antona Tomka vyhrali v utorok siedmy zápas v rade a tri kolá pred koncom kraľujú Tipsport extralige s nedostižným desaťbodovým náskokom.

"Najdôležitejší krok sme urobili v Nitre. Inak by to bolo oveľa napínavejšie. Takto už máme prvé miesto isté, ale to dôležité ešte len príde," komentuje zisk prvenstva v základnej časti Rastislav Staňa. A hoci to možno znie nelogicky, on sám by si na definitívu radšej počkal o čosi dlhšie. "Bol by som radšej, ak by sme museli hrať až do konca. Takto by sme totiž mohli v závere poľaviť a to sa pred play-off nevypláca. Aspoň, že budeme hrať dvakrát vonku a to by nás malo prinútiť vypnúť sa k maximálnym výkonom."

Pred prípadným spánkom na vavrínoch varuje i ďalší skúsený muž v kádri Oceliarov, Peter Bartoš. "Úplná pohoda nesmie nastať! To by nás len uspalo. Pred nami je ďalší cieľ. Môžeme sa tešiť jeden deň, ale potom pokračujeme v práci."

{+T118092}

O tom, že východniari vstúpia do play-off z najvýhodnejšej pozície, rozhodla kombinácia utorkového zaváhania Nitry a hladkého triumfu nad Trenčínom. O ôsmu priečku bojujúca Dukla hrýzla do polovice zápasu, potom sa už jednoznačne presadil favorit.

"Hlavne zo začiatku boli veľmi nepríjemní a môžeme byť radi, že nepremenili svoje šance. Potom sme zvýšili pohyb a začali sme sa dostávať do streleckých príležitostí. Z toho vyplynuli góly a víťazstvo," hodnotí trojbodový Peter Bartoš. Nielen jeho mrzela strata čistého konta, veď k štvrtej nule Staňu chýbalo 22 sekúnd. "Podpichli sme ho, že to vyrazil, aby nemusel platiť do kasy. Škoda toho gólu, pretože sme hrali dobre a mohlo to byť na nulu."

Stratu shutoutu bral samotný brankár s úsmevom. "Bola to moja chyba. V tretej tretine som sa tam nudil a za iného stavu by som puk podržal. Takto som chcel rozohrávať a hodil som si to ďaleko," figliarsky sa uškrnul Staňa a na margo narážok spoluhráčov prihodil. "Asi to tak bude. Teraz to tam počítal Rišo (Jenčík, pokladník tímu, pozn. red.) a nakopilo sa mi toho dosť. Je ťažká doba a je treba šetriť."

Platbe do tímovej kasičky sa 34-ročný majster sveta v každom prípade nevyhne. Nebude to síce za ďalšiu nulu, narodenie synčeka Ryana ale nemohlo ostať v šatni bez povšimnutia. "Hlavne, že je zdravý. Už včera mali prísť domov, ale zatiaľ ho v nemocnici pozdržala novorodenecká žĺtačka. Verím, že to rýchlo pominie a čím skôr si ho budem môcť užívať doma," dodal spokojne naladený Staňa.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk