HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice utvorili nový rekord extraligy
zdroj:

Košice utvorili nový rekord extraligy

Košice už nemôžu ohroziť svoj vlastný bodový rekord zo sezóny 2010/2011. "Oceliari" v nej získali až 137 bodov

Hokejisti HC Košice sa stali v predstihu víťazmi základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy 2013/2014. Zverenci trénera Antona Tomka zdolali v utorkovom domácom dueli 51. kola Duklu Trenčín 4:1, a keďže najväčší prenasledovateľ "východniarov" HK Nitra podľahol na domácom ľade HC´05 Banská Bystrica 1:2 po samostatných nájazdoch, v Košiciach mohli oslavovať prvenstvo.

Úradujúci slovenský vicemajster má tri kolá pred koncom základnej fázy súťaže nepreklenuteľný desaťbodový náskok pred druhou v poradí Nitrou (119, resp. 109 bodov).

Košice vstúpia do play-off z prvého miesta siedmykrát v histórii, čo je nový rekord najvyššej slovenskej súťaže. O jedno prvenstvo v základnej časti menej má bratislavský Slovan. Nasleduje Zvolen so štyrmi triumfami v dlhodobej súťaži. Dukla Trenčín vstupovala z prvého miesta do play-off trikrát, Nitra raz. Košice už nemôžu ohroziť svoj vlastný bodový rekord zo sezóny 2010/2011. "Oceliari" v nej získali až 137 bodov.

"Asi najdôležitejší krok k prvému miestu sme spravili víťazstvom v Nitre. Ak by sme tam prehrali, bolo by to napínavé asi až do konca. Ale splnili sme len prvý cieľ. Teraz sa musíme pripraviť na play-off, príde tá dôležitejšia časť súťaže," povedal brankár Košíc Rastislav Staňa. Pred záverečnými troma kolami súťaže si musí nájsť novú motiváciu. "Radšej by som bol, keby to bolo otvorené až do konca, lebo teraz môžeme trochu poľaviť, čo sa v play-off nemusí oplatiť. Máme z troch zvyšných zápasov dva vonku. Aspoň to nás prinúti ísť naplno. Verím, že nás súperi potrápia," doplnil Staňa.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk