HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zbytočné vylúčenie napravil Bartánus dvoma gólmi
zdroj: RP

Zbytočné vylúčenie napravil Bartánus dvoma gólmi

"Máme nejakú peknú sériu a tú si chceme udržať až do konca základnej časti. Hráme tak, aby sa nám štartovalo do play-off čo najlepšie," hovorí Marek Bartánus

Do posledného domáceho stretnutia v základnej časti nevstúpili správnou nohou, neskôr ale košickí hokejisti v plnej paráde predviedli, kto je momentálne pánom Tipsport extraligy a hlavným favoritom na titul. Dvojgólové manko vypracované v skalických presilovkách vymazali v priebehu 21 sekúnd a následne si už s prehľadom budovali potrebný náskok. Konečný výsledok 5:2 predstavuje pre "oceliarov" deviaty triumf v rade.

"Vedeli sme, že Skalici už o veľa nejde a prídu si k nám zahrať hokej. Tak tomu aj bolo," pustil sa do hodnotenia zápasu Marek Bartánus. "Začali nebojácne a po našich vylúčeniach si vybojovali presilovku piatich proti trom. Strelili dva góly a ujali sa náskoku. Bolo veľmi dôležité, že sme vyrovnali ešte v poslednej minúte prvej tretiny a po prestávke sa začínalo od začiatku."

Dvadsaťsedemročný útočník sa blysol v predošlom kole víťazným gólom na ľade svojho bývalého zamestnávateľa z Piešťan, v nedeľu poslal Miroslavovi Lipovskému hneď dve gólové vizitky. "Som rád, že som dvomi gólmi pomohol tímu, pretože osobne som cítil vinu za faul, ktorým sa súper dostal do dvojnásobnej presilovky."

Presilovky boli vôbec dôležitým faktorom zápasu. Skalica v nich strelila oba góly, zahanbiť sa ale nedali ani domáci. Tí vylepšili svoje štatistiky pri početnej výhode dokonca až trikrát.

"Blíži sa koniec sezóny a presilovky tak už máme nacvičené. Je to hlavne o tom, aby sme nič nevymýšľali a všetko strieľali na bránku. Znepríjemňovať tam brankárom život tečmi a dôrazom," definuje základný recept pre úspešné presilové hry Marek Bartánus. Na margo deviateho víťazstva v rade prihodil: "Máme nejakú peknú sériu a tú si chceme udržať až do konca základnej časti. Hráme tak, aby sa nám štartovalo do play-off čo najlepšie. Každé víťazstvo pomáha a obzvlášť, ak sa zrodí po negatívnom priebehu. Presne také veci pred vyraďovacou časťou potrebujeme. Som rád, že sme to zvládli."

O zavŕšenie víťaznej desiatky zabojujú východniari v utorok na ľade majstrovského Zvolena. Ten sa momentálne trápi, je ale otázne či by si ho Košičania želali pre štvrťfinále viac ako Martin. V prípade víťazstva pod Pustým hradom im totiž hrozí finálová repríza, ktorá by mala predstavovať oveľa ťažší boj, než sa črtá vo dvojičke s - pre HC mimoriadne obľúbeným - Mountfieldom.

"Do Zvolena ideme vyhrať a hrať naplno! Ukončiť základnú časť v čo najlepšom štýle," odmieta rezotútnym spôsobom prípadný kalkul Marek Bartánus.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk