HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Skaličanov poslali do kolien oslabenia i správy spod Tatier
zdroj: jäzva

Skaličanov poslali do kolien oslabenia i správy spod Tatier

Povzbudení výbornou formou a päťzápasovou víťaznou sériou pricestovali Skaličania na ľad istého víťaza základnej časti.

Povzbudení výbornou formou a päťzápasovou víťaznou sériou pricestovali Skaličania na ľad istého víťaza základnej časti. Úvod naznačil, že súboj o piatu priečku by mohol byť zaujímavý až do posledného kola, šanca na to ale zhasla v priebehu 21 sekúnd poslednej minúty prvej tretiny. Košičanom sa podarilo bleskovým spôsobom zmazať dvojgólový náskok Záhorákov a potom už strácali zeleno-biele akcie hodnotu každou minútou.

"Rýchle vedenie nás akoby zbytočne uspalo. Dopustili sme sa tam zbytočných chýb a rýchle vyrovnanie nás zabrzdilo. Je to škoda, pretože ak by sme po prvej tretine viedli 2:0, tak by to mohol byť iný zápas. Teraz s tým už ale nespravíme nič," povzdychol si autor prvého gólu Peter Trška. Prešustrovaný dvojgólový náskok mrzel aj skúseného "Vinca" Školiaka. "Prvú tretinu sme hrali výborne, ale tá posledná minúta nám ušla. Asi sme podľahli sebauspokojeniu. Potom sa už Košice chytili a keď sa rozbehnú, hrá sa proti nim ťažko. Výborne im vychádzali presilovky a tým si vyhrali zápas."

Apropos presilovky. Skaličania síce dokonale zúročili početnú výhodu o dvoch hráčov, neskôr sa ale sami s menším počtom na ľade trikrát neubránili.

"Tri inkasované góly - to je výsledok zlej práce v oslabových hrách. Musíme to zvládať lepšie. Tie oslabovky a dvadsiata minúta nás zlomili," podčiarkol Trška.

Skalickú bojovnosť navyše neotupili len góly Košíc, ale i zvesti spod Tatier. Poprad viedol už po prvej tretine nad Zvolenom 3:0 a Záhorákom tak bolo jasné, že snaha zaútočiť na "kamzíkov" bude aj tak márna.

"Videli sme výsledok z Popradu a pochopili sme, že už nemáme šancu na tabuľkový postup. V istých momentoch sme ešte mohli niečo urobiť s výsledkom, ale keď to už bolo 2:4, tak sme to len dohrali. To ma trochu mrzí, ale aspoň sme pošetrili sily na play-off," dodal René Školiak.

 

 

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk