Košice porazili aj Zvolen

Šláger kola, v ktorom sa stretli dve vyrovnané mužstvá z čela tabuľky, mal všetko, čo

Šláger 17. kola Košice - Zvolen, v ktorom sa stretli dve vyrovnané mužstvá z čela tabuľky, mal všetko, čo si vypredaný štadión želal, vrátane víťazstva Košičanov, hoci až v predĺžení. Dvaja najväčší prenasledovatelia vedúceho bratislavského Slovana sa od začiatku pustili do seba s plnou vehemenciou, ale úvod vyšiel lepšie domácim, lebo v 34. sekunde po ideálnej prihrávke Kmiťa prekonal Kostúra Kövér. Radosť Košičanov netrvala ani tri minúty, lebo exkošičan Šechný vyrovnal a hru postupne ovládli hokejisti Zvolena. Dostali domáci kolektív pod tlak, preťažená obrana mala veľké problémy s pohyblivými a rýchlymi útočníkmi Zvolena. Našťastie pre hostiteľov úradujúci majster zo svojej prevahy a série šancí využil iba jedinú. O to viac a častejšie sa zapĺňala lavička pre vylúčených, lebo v tomto dôležitom zápase pracovala na oboch stranách aj nervozita. Vyvrcholila v 51. min, kedy Košičanom Nádašdimu a K. Kováčovi nadelili rozhodcovia dovedna 20 minút a zvolenskej dvojici Šechný a Török iba o dve minúty menej. V závere sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pričom najväčšiu príležitosť mal v 58. minúte pri vlastnom oslabení Kövér, ale samostatný nájazd na Kostúra nevyužil. Predlžovalo sa a na začiatku 64. minúty po ideálnej prihrávke Vorobela vsietil víťazný gól Košičanov Sabol.

Predlžovalo sa aj v Martine, kde sa gólu v zápase s Popradom diváci nedočkali. V ďalších zápasoch sa radovali domáci Slovan proti Trenčínu, Skalica s L. Mikulášom a Žilina s Nitrou..

HC Košice - HKm Zvolen 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0- 1:0)
Goly: 1. Kövér, 28. K. Kováč, 64. Ľ. Sabol - 4. Šechný, 17. Weissmann
vylúčenia: 13:12, navyše: Nádašdi 10 min za nešportové správanie, Kledrowetz za krosček - Török 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Mihálik - Gajan, P. Grečko, 2000 divakov
Košice: Klempa - Topoli, Nádašdi, Kledrowetz, Vantroba, Šterbák, Vorobel - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár
Zvolen: M. Kostúr - Kowalczyk, Čech, Toužimský, Klepáč, Pukalovič, D. Milo - Török, Šechný, Igor Majeský - K. Bartánus, Konder, Weissmann - Longauer, Martinec, A. Rajčák 41. Štork za Kowalczyka

HC Slovan HARVARD Bratislava - Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Goly: 51. Norris
rozhodovali: Beniač - Lauff, Jung, 3537 divakov
Slovan: Rybár - Hecl, P. Mihálik, Babka, Tabaček, Casey, Kolba - Kuľha, Hurtaj, Pavličko - Jaško, Kapuš, Rataj - Mrena, Norris, Melichárek - Pištek, Kollár, Hudec 34. bez Hudeca, Rataja a Jaška, 41. s Hreusom
Trenčín: Hála - Zajac, Gábriš, Ďurčo, Sejejs, Lintner, Čakajík, Viazanica - Hanzal, Tatár, Zlocha - Kontšek, Mravík, Kováčik - Kóňa, Kukumberg, Barinka

Martinský hokejový club Martin - HK ŠKP Poprad 0:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0- 0:0)
vylúčenia: 3:4 , navyše Čacho (Martin) 5+DKZ, Junas (Poprad) 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Ondrejčík, 2500 divakov
Martin: Pisár - Schneider, Stančok, Socha, R. Böhme, Česnek, Bartek - Cingel, Macho, Čacho - Vozdecký, Pavel, Beutel - Mich. Stráňovský, Dobrota , Paľov od 51. Michnáč za Schneidera
Poprad: Šimonovič - M. Turan, Ščibran, M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, M. Tomas - P. Segľa, S. Ilavský, Junas - Misál, Palovčík, Paukovček - Jabrocký, Klouda, R. Tomas

HK 36 Skalica - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Goly: 17. a 57. Hujsa, 35. Jurík
vylúčenia: 6:11, navyše: Čop (L. Mikuláš) 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Grečko, Bednár, 1500 divakov
Skalica: Kučera - Vlk, Stehlík, M. Ivičič, Valko, Vyrúbalík, Krajíček - T. Višňovský, Hujsa, Oremus - R. Hartmann, Ružička, J. Jurík - Kavulič, Rampáček, Čársky
L. Mikuláš: Laco - Devečka, Urban, P. Lištiak, Smerčiak, Augusta, Křížek, Čop - Cibuľa, Pleva, Kalousek - Opatovský, Halaj, Šebo - R. Školiak, Trochta, T. Krátky 21. Čop za Urbana

MsHK ŠKP Žilina - Mestský hokejový club Nitra 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Goly: 42. Krajči, 53. Gálik, 60. Kazda - 23. M. Miklík
vylúčenia: 4:5 , navyše Beran 5+DKZ za faul lakťom, Šafárik (obaja Žilina) os. trest 10 min za nešportové správanie, Tomašech (Nitra) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Čavojský, Lokšík, 2000 divakov
Žilina: Lipovský - Kusovský, Škorvánek, Harant, Kramný, P. Košťál, Duda - Šafárik, Beran, R. Rehák - Kazda, Húževka, Krajči - Lažo, Gálik, Polanský - Kašša, Kompiš, Oravec
Nitra: Brňo - P. Slovák, Zátopek, Fatyka, Buzinkay, Potáč, O. Paštinský - Chovanec, Kotásek, M. Miklík - Kolník, Zima, M. Horváth - Tomašech, Poljaček, Jašík 38. S. Salji za Tomašecha