HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice v play-off proti Martinu, do baráže Žilina
zdroj:

Košice v play-off proti Martinu, do baráže Žilina

Po prehre 1:2 doma s Popradom si baráž s víťazom I. ligy zahrajú hokejisti Žiliny. Finále I. ligy medzi Bardejovom a Michalovcami je na programe od 6. marca

Víťaz základnej časti HC Košice sa vo štvrťfinále play-off Tipsport extraligy stretne s MHC Mountfield Martin a druhá Nitra si zmeria sily s majstrovským HKM Zvolen. Rozhodli o tom utorkové zápasy záverečného 54. kola základnej časti najvyššej súťaže na Slovensku.

Hokejisti Martina podľahli v Piešťanoch 2:4 a prišli o šancu postúpiť na siedmu priečku. Už istí víťazi dlhodobej časti súťaže Košičania v okyptenej zostave prehrali na ľade úradujúceho majstra vo Zvolene 1:2. Zvolenčania si tým udržali siedme miesto pred Martinom.

Ďalšie dve dvojice úvodného kola vyraďovacej časti tvoria HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad. Známe boli už dávnejšie, teraz sa rozhodlo len o tom, že Piešťany budú mať v úvode výhodu domáceho ľadu proti Popradčanom. Prvé zápasy Košíc s Martinom a Nitry so Zvolenom odohrajú v sobotu 8. marca v Košiciach a Nitre. Série Banskej Bystrice so Skalicou a Piešťan s Popradom sa začnú v pondelok 10. marca. Hrá sa na štyri víťazstvá.

V utorok sa rozhodlo aj o tom, komu zostane Čierny Peter v podobe záchranárskych súbojov o účasť v budúcom extraligovom ročníku. Po prehre 1:2 doma s Popradom si baráž s víťazom I. ligy zahrajú hokejisti Žiliny. Finále I. ligy medzi Bardejovom a Michalovcami je na programe od 6. marca. Prvý barážový zápas príde na rad 20. marca. Hrať sa bude rovnako na štyri víťazstvá.

Dvojice štvrťfinále play-off Tipsport extraligy 2013/14:
HC Košice - MHC Mountfield Martin
HK Nitra - HKM Zvolen
HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica
ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk