HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V tretej tretine sme sa rozsypali, zhodnotil Dzubina
zdroj: jäzva

V tretej tretine sme sa rozsypali, zhodnotil Dzubina

1:11. Taká hrozivá je bilancia Martina proti Košiciam v play-off. O doposiaľ jediný triumf tímu z Turca proti "oceliarom" sa postaral piateho apríla 2010 brankár Michal Dzubina.

1:11. Taká hrozivá je bilancia Martina proti Košiciam v play-off. O doposiaľ jediný triumf tímu z Turca proti "oceliarom" sa postaral piateho apríla 2010 brankár Michal Dzubina. Ten vtedy zneškodnil 31 striel východniarov a inkasoval jediný gól z hokejky Stanislava Grona. O štyri roky neskôr sa mu podobný husársky kúsok nepodaril. V úvodnom súboji šťvrťfinálovej série na ľade Steel Arény inkasoval poltucet a jeho tím mal k víťazstvu rovnako ďaleko ako Vladimir Putin k zisku Nobelovej ceny za mier.

"Veľmi dobre si na to pamätám," rozpomenul sa Dzubina na play-off víťazstvo nad Košicami spred štyroch rokov. "Bol to vtedy štvrtý zápas série. Verím, že tentoraz uhráme proti Košiciam viac!"

Možné to samozrejme stále je. Mountfield však v každom prípade prehráva na zápasy 0:1 a úvod série ukázal, že Turčania to budú mať proti víťazovi základnej časti poriadne ťažké.

"Zlomilo sa to za stavu 3:1. Vtedy už prevzali Košice iniciatívu do svojich rúk a zápas bol rozhodnutý. V tretej tretine sme sa bohužiaľ rozsypali," priznal martinský brankár, ktorý zotrval v klietke MHC až do konca i napriek šiestim inkasovaným gólom. "Chcel som dochytať zápas. Nemalo by význam ísť dole. Tréner vzal oddychový čas a potom sme to už nejako dohrali."

Martinčanom nevychádzali štandardné situácie. Tri góly inkasovali v oslabeniach, jeden dokonca pri vlastnej presilovej hre. "To je pravda. Verím ale, že tak ako im tentoraz presilovky vyšli, nevýjdu im v ďalších zápasoch."

Úvodný zápas štvrťfinálovej série potvrdil historické štatistiky, veď Martin vyhral v metropole východu za posledných štrnásť rokov iba jediný duel. "Nie je to o nejakej kliatbe. Košice majú jednoducho v posledných rokoch vynikajúce tímy a tu to majú ťažké všetci. Zisk víťazstva ale nepredstavuje nemožnú úlohu a my to určite skúsime," nestráca odhodlanie Dzubina. Tridsaťjedenročný martinský odchovanec verí, že v tejto sérii si užije aj oveľa krajšie chvíľky. "Je to play-off a tak sa nehrá na góly, ale na víťazstvá. V nedeľu je nový deň a to je pre nás nová šanca na víťazstvo."

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk