HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sviatoční strelci pomohli favoritovi k poltuctu
zdroj: jäzva

Sviatoční strelci pomohli favoritovi k poltuctu

Dlhé čakanie na gól ukončili v správny čas. Radek Deyl skóroval po troch rokoch, Oliver Jokeľ po 24 zápasoch

Dlhé čakanie na gól ukončili v správny čas. Obranca Radek Deyl sa v sobotu strelecky presadil prvýkrát od 24. februára 2011, kedy skóroval v prvom štvrťfinálovom súboji Košíc proti Nitre. Jeho spoluhráč z útoku Oliver Jokeľ pripravil pre brankára Michala Dzubinu dokonca dvojbalenie a v jeho prípade išlo o vymazanie 24-zápasového gólového pôstu. Aj zásluhou streleckého prebudenia dvojice odchovancov nemali "oceliari" na úvod série proti Mountfieldu žiadne výrazné problémy.

"S Radom sme si povedali, že konečne sa presadili dôležití hráči," rozosmial sa Jokeľ. "Ale sranda bokom, som rád, že som konečne strelil gól, lebo už si ani nepamätám, kedy sa mi to naposledy podarilo. V play-off sa vždy hodí, keď gólmi pomôžu i hráči, ktorí ich bežne nestrieľajú."

Ak už 22-ročný útočník zabúdal na to, ako sa góly oslavujú, čo mal hovoriť o dva roky starší obranca? Skórovanie síce medzi jeho hlavné úlohy nepatrí, viac ako trojročné čakanie bolo ale poriadne dlhé. "Mohlo to padnúť už aj skôr, šancí na to bolo. Chýbal ale i kúsok šťastíčka a stále som hovoril, že si to šetrím na play-off. A vidíte, naozaj tomu tak bolo," vyjadril sa 24-ročný zadák HC.

{+T118818}

Výsledok 6:1 hovorí o jasnom zápase, hostia z Turca ale odolávali až do druhej prestávky. Štyri zo šiestich gólov inkasovali v tretej tretine.

"Martin začal dobre a len ťažko sme sa dostávali do šancí," priznáva Deyl. "To sa ale dalo čakať, pretože vstup do play-off býva trochu nervózny. Ujali sme sa vedenia, ale prestali sme hrať a vlastnou chybou sme ich postavili na nohy. Neskôr sme našťastie ešte viac pridali a oni naopak "odišli". Potom sme si už z toho urobili pekný zápas."

O neľahkom úvode hovorí i Oliver Jokeľ. "Potrebovali sme ich nalomiť. Vedeli sme, že keď budeme hrať zodpovedne v obrane, tak my nejaké tie góly dáme. To sa postupom času aj ukázalo. V priebehu zápasu sme sa striasli istej nervozity a napokon to bolo bez stresu."

Úvod série medzi prvým a ôsmym tímom základnej časti potvrdil papierové predpoklady. Košičania ale veľmi dobre vedia, že Martin ešte nepovedal posledné slovo a aj do druhého súboja pôjde s úmyslom skúsiť prekvapiť.

"Každý zápas je iný, my do toho ale pôjdeme určite s rovnakými cieľmi ako do prvého. Ak budeme hrať svoju hru a zodpovedne plniť systém, tak to bude v poriadku. V tejto sérii to bude o tom, koľko im dovolíme," konštatuje Jokeľ, na ktorého nadviazal Deyl. "V play-off je jedno či vyhráte o gól, alebo nastrieľate šestku. Snáď sme ľudí príliš nenamlsali a nebudú teraz žiadať desiatku. V nedeľu sa začne opäť od nuly a my potrebujeme pripísať druhé víťazstvo. Chce to opäť svedomitý prístup a poctivú hru."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk