HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Oslávenec zabral naplno, prehru neodvrátil
zdroj: jäzva

Oslávenec zabral naplno, prehru neodvrátil

"Rodina a kamaráti mi písali, že mi želajú narodeninový gól. To som splnil, ale k víťazstvu bohužiaľ nepomohol a tak z neho až takú radosť nemám," povzdychol si Finsterle

Dvadsiateštvrté narodeniny oslávil gólom a asistenciou. Napriek tomu českému útočníkovi Lukášovi Finsterlemu spokojnosť chýbala. V nedeľňajšom druhom štvrťfinálovom stretnutí na ľade Košíc predviedol jeho tím výrazne lepší výkon ako v sobotu, domov sa ale vracia s nulou.

"Rodina a kamaráti mi písali, že mi želajú narodeninový gól. To som splnil, ale k víťazstvu bohužiaľ nepomohol a tak z neho až takú radosť nemám," povzdychol si oslávenec v drese MHC. "Hrali sme pritom oveľa lepšie ako včera, predovšetkým z pohľadu zodpovednosti smerom dozadu. Škoda, že sme si nevybojovali aspoň predĺženie."

Martinčania po Finsterleho vyrovnávajúcom góle držali nerozhodný stav do polovice stretnutia a v tesnom kontakte boli až do tretieho gólu Pavla Skalického zo 48. minúty.

"Škoda, že sme nepremenili svoje šance za stavu 1:2. Ak by sme vyrovnali, mohla to byť väčšia dráma. Takto sme síce v závere skórovali, ale to už bolo veľmi neskoro," pridal svoje hodnotenie autor druhého gólu Mountfieldu Jakub Suja. Podobne ako český útočník, aj on mal z predvedenej hry oveľa lepší pocit ako deň predtým. "V druhom stretnutí sme hrali určite lepšie. Vyvarovali sme sa herných chýb a ak na to nadviažeme aj doma, tak ich môžeme zdolať. Sériu chceme jednoznačne zdramatizovať a ja dúfam, že sa ešte do Košíc vrátime."

{+T118919}

Kľúčom k dramatizácii série bude nájdenie receptu na košickú defenzívu a brankára Rastislava Staňu. Ten toho Turčanom počas dvoch dní veľa nepovolil a s gólom či dvomi sa poráža víťaz základnej časti len málokedy.

"Staňa je dobrý brankár, ale málo sa tlačíme do bránky. Musíme mu to znepríjemniť ešte viac," uvedomuje si Lukáš Finsterle. "Košice majú veľmi silný tím a základnú časť vyhrali zaslúžene. Aj oni ale majú svoje slabiny. Musíme sa starať o seba a robiť veci správne."

Počas oboch košických zápasov dodávali hráčom MHC energiu fanúšikovia, ktorí povzbudzovali slušne a neúnavne. Aj kvôli nim to ešte nemienia Martinčania zabaliť. "Naši fanúšikovia sú skvelí. Doma budú našim šiestym hráčom a aj svojim výjazdom do Košíc ukázali, akí sú výborní. Musím priznať, že ja som z nich veľmi milo prekvapený," vyslal slová chvály na adresu najvernejších 24-ročný český útočník. Za celý tím im sľubuje boj o dramatizáciu série. "Ja verím, že doma vyhráme oba zápasy a do Košíc sa vrátime v lepšej nálade. Musíme ísť od striedania k striedaniu, od zápasu k zápasu. Hrať dobrý a poctivý hokej."

 

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk