HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Avangard Omsk prepustil trénera Říhu
zdroj: jäzva

Avangard Omsk prepustil trénera Říhu

"Pravdepodobne by o tom mali viac povedať predstavitelia klubu. Zavolali mi a oznámili, že som skončil. Teraz už nezáleží na tom, kedy sa to stalo," povedal český tréner

Vedenie klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avangard Omsk ukončilo spoluprácu s českým trénerom Milošom Říhom. Skúsený 55-ročný kormidelník prišiel do Omska počas sezóny 2013/2014 za odvolaného Fína Petriho Matikainena. Ako informuje magazín Hokejová pravda, dôvodom okamžitej výpovede má byť Říhova neúčasť na pondelkovom tréningu "jastrabov". Českého kouča by mal dočasne nahradiť tréner tímu MHL Omskí jastrabi Jevgenij Kornauchov.

"Už nepracujem v Avangarde, táto sezóna sa pre mňa skončila. Neviem, čo k tomu ešte dodať. Pravdepodobne by o tom mali viac povedať predstavitelia klubu. Zavolali mi a oznámili, že som skončil. Teraz už nezáleží na tom, kedy sa to stalo," povedal pre ITAR-Tass český tréner.

Hráčom Avangardu sa nepodarilo postúpiť do play-off KHL a v súčanosti čakajú na meno súpera v druhom kole Pohára nádeje. Vedenie sibírskeho klubu sa údajne zaujíma o služby kormidelníka slovenskej reprezentácie Vladimíra Vůjtka.

Najnovšie z klubu: Omsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk