HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Martinská snaha stroskotala na stene menom Staňa
zdroj: jäzva

Martinská snaha stroskotala na stene menom Staňa

Rastislav Staňa predstavuje brankára svetového formátu. Neveríte? Opýtajte sa martinských útočníkov. Určite budú súhlasiť.

Rastislav Staňa predstavuje brankára svetového formátu. Neveríte? Opýtajte sa martinských útočníkov. Určite budú súhlasiť. V treťom štvrťfinálovom súboji im veru fanúšikovia nemali čo vyčítať. Zverenci Daniela Babku dreli, korčuľovali do úmoru a vypracovali si i dostatok kvalitných šancí. Všetko márne. Rastislav Staňa jednoducho zbiera od svojho príchodu do Tipsport extraligy nuly ako vášnivý filatelista známky.

"Či mám z nuly v play-off dvojnásobnú radosť? Jasné, je dôležitá. Tretie víťazstvo v sérii predstavuje dôležitý moment. Ešte ale nie je koniec. Pred nami je posledný krok a musíme sa sústrediť, až kým nebudeme mať postup istý," pousmial sa košický brankár. Okrem svojho umenia sa mohol miestami oprieť aj o prepotrebný kúsok šťastia. Domáci už viackrát doslova dvíhali ruky nad hlavy, aby ich následne frustrovane spustili. "Ťažkých zákrokov tam bolo viac. Niektoré puky som pochytal ani neviem ako. Napríklad v tretej tretine tam ostal Markovič úplne sám. Je to cenná nula."

Staňov výkon ocenili i jeho spoluhráči. Azda najviac Matej Češík, ktorého gól získal zásluhou Mr. Zera víťazný punc.

"Samozrejme, takáto radosť je najväčšia. Streliť jediný gól play-off zápasu je pekná vec. Rovnako tam sa ale teším z toho, že sme dokázali odohrať zápas bez inkasovaného gólu. Dobrá hra v defenzíve je veľmi povzbudivá," vyslovil sa 25-ročný útočník, ktorý skóroval i v predošlom súboji. Tentoraz vsietil typický gól do šatne, veď Michala Dzubinu prekonal dvanásť sekúnd pred prvým odchodom do kabín. "Góly zo začiatkov či koncov tretín dokážu zamávať súperom a asi tomu bolo tak i teraz. V prvej tretine do nás búšili, ale toto ich trošku uzemnilo. Musím uznať, že bojovali a aj neskôr si vypracovali šance, výborne nás ale podržal Rasťo Staňa. To bol základ úspechu."

O to, že sa Staňa v bránke nenudil sa starali domáci nielen strelami, ale i viacerými dôraznými atakmi. "To je play-off. Každý sa snaží znervózniť súpera a obrať ho o pohodu. Takto sa to jednoducho hrá," uviedol Češík a 34-ročný brankár s ním súhlasí. Menej mu však voňali predmety lietajúce na ľadovú plochu. "Čo sa týka hry do tela, tak pokiaľ je to v rámci fair play, tak to beriem ako súčasť play-off. No atakovali ma tam i diváci a bolo to nepríjemné. Okej, raz sa to stane. Bolo to ale trošku nešportové."

Jednogólové víťazstvo predstavuje pre Košičanov zároveň semifinálový mečbal. "Oceliari" si ale veľmi dobre uvedomujú, že premeniť ho nebude také jednoduché.

"Nemôžeme čakať nič iné, len ďalší boj. Všetky tri stretnutia boli veľmi vyrovnané, odskočili sme im v podstate len v tretej tretine prvého zápasu. Tretí zápas bol možno najťažší, rozhodujúci je ale až štvrtý krok. Dôležitý bude opäť začiatok. Vieme, že ak strelíme pár gólov, tak sa rozpadnú. Zatiaľ sa nám to ale príliš nedarí," vyjadril sa Rastislav Staňa. Podľa jeho spoluhráča z útoku Mateja Češíka by už mužstvo košického formátu vedenie 3:0 v sérii z rúk pustiť nemalo. "Veru nie. Musíme sa však sústrediť na najbližší zápas a urobiť všetko pre ukončenie série. Prehrávať v sérii 0:3 je pre nich určite nepríjemné, opäť ich ale príde podporiť veľa ľudí a určite nám to nedajú zadarmo. Chce to teda ďalší koncentrovaný výkon."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk