HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Mrzí ma to! Odkázal Martinčanom ich hrobár Bartoš
zdroj: jäzva

Mrzí ma to! Odkázal Martinčanom ich hrobár Bartoš

„Dano je môj veľký kamarát a odviedol kus dobrej práce,“ vyslovil sa Peter Bartoš. „On i ďalší ľudia v Martine môžu byť na svoju sezónu hrdí a ja som úprimne rád, že hokej v MHC robia opäť ľudia, ktorí do toho vkladajú srdiečko."

„Mrzí ma to!“ Odkázal martinský odchovanec  Peter Bartoš dlhoročnému priateľovi Danielovi Babkovi pár minút po tom, čo ukončil sezónu svojho materského klubu ako jediný úspešný strelec v sérii samostatných nájazdov. Samozrejme, skúsený útočník Košíc mal v prvom rade radosť z úspechu svojho tímu a o nejakom smútku nemohla byť ani reč. Za iných okolností by ale Martinčanom úspešnejší výsledok určite doprial.

Dano je môj veľký kamarát a odviedol kus dobrej práce,“ vyslovil sa Peter Bartoš po ukončení štvrťfinálovej série. „On i ďalší ľudia v Martine môžu byť na svoju sezónu hrdí a ja som úprimne rád, že hokej v MHC robia opäť ľudia, ktorí do toho vkladajú srdiečko. Želám im, aby boli na tom budúci rok ešte lepšie.“

Konečný stav 4:0 hovorí o jasnom postupe východniarov, až také ľahké to ale naozaj nebolo. Turčania hrýzli a v troch zo štyroch stretnutí nemali ďaleko k víťazstvu.

Naozaj to nebolo ľahké,  Martin hral počas celej série veľmi dobre,“ súhlasí 40-ročný útočník „oceliarov“. „Aj v tomto poslednom zápase sme viedli 3:0 a namiesto toho, aby sme ich dorazili, umožnili sme im návrat do zápasu. Sme radi, že sa nám napokon podarilo vyhrať. Potrebovali sme to ukončiť, pretože nikdy neviete, aký zlom by mohol nastať.“

{+T119274}

Posledný krok býva často najťažší a v tejto sérii sa to potvrdilo. Košičania pritom viedli vo štvrtom stretnutí už 3:0. Opraty zápasu sa im ale vykĺzli z rúk a pár dní voľna navyše ratovali až v sérii samostatných nájazdov.

V play-off stačí jedna chybička a môže sa zvrtnúť celá séria. Som preto rád, že sme to dotiahli do úspešného konca aspoň v nájazdoch,“ odfúkol si P. Bartoš, ktorý bol jediným úspešným exekútorom nájazdov. „Obaja brankári sú veľmi kvalitní a chytali vo forme. V nájazdoch potrebujete aj kúsok šťastia a ja som ho teraz mal.“

Pri spätnej rekapitulácii štvrťfinálových bojov vyzdvihol Bartoš tretí zápas. „V ňom sme odohrali šesťdesiat poctivých minút. Nie ako v tomto poslednom, v ktorom sme po získaní trojgólového vedenia prestali hrať našu hru. Dúfam, že sa z toho poučíme a v ďalšej sérii sa to už nezopakuje,“ zaželal si skúsený útočník HC pred ďalším priebehom play-off.

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk