HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Žilina s Bardejovom začínajú boj o extraligu
zdroj: jäzva

Žilina s Bardejovom začínajú boj o extraligu

"Počas celej sezóny kráčame za našim cieľom, podriaďujeme tomu všetko. Uvedomujem si, že prejsť cez Žilinu vôbec nebude jednoduché," povedal prezident bardejovského klubu Ladislav Kovalský

Vo štvrtok 20. marca sa začína boj o to, kto bude mať v nasledujúcej sezóne 2014/2015 právo hrať medzi slovenskou elitou. V baráži na štyri víťazstvá sa stretne posledný tím Tipsport extraligy MsHK DOXXbet Žilina s víťazom I. ligy HC 46 Bardejov.

Trojnásobní víťazi I. HL Bardejovčania sa v baráži predstavia druhýkrát po sebe, pred rokom neuspeli v náročnej sedemzápasovej sérii s Martinom. Proti Žiline chce mužstvo z Horného Šariša zabojovať o vytúžený postup do extraligy. "Počas celej sezóny kráčame za našim cieľom, podriaďujeme tomu všetko. Uvedomujem si, že prejsť cez Žilinu vôbec nebude jednoduché. Verím našim hráčom aj každému, kto pracuje pri zvládaní tejto náročnej úlohy. Urobili sme všetko, aby sme uspeli," povedal prezident bardejovského klubu Ladislav Kovalský.

Kouč Bardejovčanov Ján Vodila v porovnaní s finálovou sériou proti Michalovciam, ktorú jeho zverenci vyhrali 4:1, nemá k dispozícii Petra Boltuna. Otázny je aj štart zraneného Erika Belušára. "Ďalší hráči sú v poriadku. Myslím si, že sú dobre naladení, mnohí baráž zažili už pred rokom. Myslím si, že Žilina má trošku lepšie mužstvo ako Martin. Na dôležitú sériu sa pripravujeme zodpovedne. Už prvé dva zápasy u súpera ukážu, akým smerom sa všetko bude uberať,” povedal Vodila.

Žilinčania si chcú v baráži proti Bardejovu udržať extraligovú príslušnosť aj pre nasledujúcu sezónu. Hlavnému trénerovi Martinom Gromovi môžu pomôcť v príprave na náročnú sériu aj skúsenosti útočníkov Jakuba Lineta a Antona Čavrka, pretože obaja vo finále play-off I. ligy hosťovali v michalovskej Dukle a zahrali si proti Bardejovu. "Bardejovčania sú v prvom rade dobrí korčuliari, ktorí 'jazdia' celý zápas hore-dole. Nemajú až tak kvalitný útok a v obrane majú tiež určité rezervy. V podstate to tam ťahajú traja hráči, na ktorých si budeme musieť dať pozor," povedal pre klubový web Jakub Linet. Anton Čavrk má na hru súpera podobný názor: "Je to mladé mužstvo s množstvom entuziazmu, korčuľovania a dravosti. Ak to mám porovnať, skúsenosti sú určite na našej strane, aj keď zopár starších hráčov je aj v Bardejove."

{+T119280}

Podľa Jakuba Lineta by mali Žilinčania na svojho súpera hneď od úvodu "vybehnúť". "Treba veľa korčuľovať a napádať súpera už pri jeho rozohrávke. Vo svojich zadných radoch nemajú Bardejovčania také osobnosti a relatívne ľahko strácajú puky. Ťažiť môžu jedine z brejkových situácií, ale keď si dobre pokryjeme stredné pásmo, dá sa aj to eliminovať," pokračoval Linet. "Musíme hrať priamočiaro, tlačiť sa do bránky a strieľať z každej pozície. Bardejovčania nemajú nejakých výnimočných gólmanov, takže sa musíme snažiť o časté zakončenie. Verím, že pri vytvorenom tlaku máme na to zdolať nášho barážového súpera," dodal na klubovom webe Čavrk.

Barážová séria sa začína vo štvrtok 20. marca v Žiline, druhý zápas je na programe hneď na druhý deň v piatok 21. marca opäť pod Dubňom. Ďalšie dva duely odohrajú v Bardejove 24. a 25. marca. Ak by ešte nebolo rozhodnuté, pokračuje súboj o extraligu 27. marca v Žiline, 29. marca v Bardejove a prípadné siedme stretnutie bude v pondelok 31. marca v Žiline. Začiatky všetkých zápasov pod Dubňom sú o 17.00 h, v Bardejove sa bude začínať o 17.30 h.

Program baráže o extraligu:
20. marca (štvrtok): MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov (17.00)
21. marca (piatok): MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov (17.00)
24. marca (pondelok): HC 46 Bardejov - MsHK DOXXbet Žilina (17.30)
25. marca (utorok): HC 46 Bardejov - MsHK DOXXbet Žilina (17.30)
27. marca (štvrtok): MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov (17.00)
29. marca (sobota): HC 46 Bardejov - MsHK DOXXbet Žilina (17.30)
31. marca (pondelok): MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov (17.00)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk