HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch Boss Extraligy

Súhrn hlasov trénerov po nedeľňajších zápasoch 19. kola

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 19. kola Boss Extraligy


Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Povedali po zápase
:
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Musím hráčov pochváliť za to, že proti kvalitnému súperovi, akým je Zvolen, dokázali otočiť nepriaznivý stav. Nakoniec sa predsa len ukázalo, že väčšia sila je na strane súpera, my sme mu však pomohli hrubou chybou, po ktorej sme stratili náskok 3:2. Chlapcom však ďakujem za ochotu a snahu, s ktorou do ťažkého zápasu nastúpili."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Trenčín opäť potvrdil, že vie hrať dobrý hokej. My sme hrali veľmi dobre takticky, po dlhom čase sme však urobili hrubú taktickú chybu, keď sme domácich nechali zvrátiť náš dvojgólový náskok. Nakoniec sme však stretnutie otočili a boli sme šťastnejším kolektívom."


HK ŠKP Poprad - HC Košice 4:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 1:2- 0:0)

Povedali po zápase
:
Vladimír Šándrik (asistent trénera Popradu): "Diváci videli rýchle a bojovné stretnutie. Počítali sme s tým, že Košice majú dobrý pohyb, čo sa aj potvrdilo. Chlapcom sa musím poďakovať za bojovnosť a prístup k zápasu. Mrzí ma, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Zápas sme nezačali optimálne. Na hráčoch bolo vidieť, že majú za sebou ťažké zápasy. Domácim sme nechávali niekedy až príliš veľa priestoru. Chlapcom sa môžem poďakovať za bojovnosť v posledných desiatich minútach zápasu, keď sa im podarilo vyrovnať. Škoda nevyužitých príležitostí v predĺžení, ale remíza je podľa mňa spravodlivá."


HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HC Slovan HARVARD Bratislava 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Povedali po zápase
:
Ján Šimčík (tréner L. Mikuláša): "V zápase sme boli Slovanu vyrovnaným súperom, rozhodli tri minúty v druhej tretine, keď súper strelil tri góly. Napriek tomu, že nás kvária choroby a viacerí hráči hrali so zvýšenými teplotami, poďakoval som sa im za bojovnosť a vysokú morálku. Halaj bol smoliarom dnešného zápasu, keď v prvej tretine si zlomil nos a v druhej kostičku na prste ruky, takže jeho zranenie si vyžiada niekoľkodňovú absenciu."

Ľubomír Pokovič (asistent trénera Slovana): "Vedeli sme, že po posledných dobrých výkonoch Liptákov nás čaká ťažký zápas. Potvrdilo sa to v prvej tretine, v ktorej súper išiel do vedenia a táto časť hry nám veľmi nevyšla. Vývoj sme zvrátili až v druhej tretine za niekoľko minút, a potom sme si už udržiavali domácich na odstup. Ubránili sme sa aj početným oslabeniam, keď nás podržal brankár Rybár. Aj keď sme si vytvorili ešte niekoľko šancí z brejkov, ktoré sme nepremenili, s víťazstvom 3:1 sme spokojní. Každému súperovi sa bude v Liptovskom Mikuláši ťažko vyhrávať."


Mestský hokejový club Nitra - Martinský hokejový club Martin 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Povedali po zápase
:
Miroslav Miklošovič (tréner Nitry): "Po vyrovnanej prvej tretine, keď ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu, slúži ku cti hráčom, že sa nevzdali, bojovali a pridali i na agresivite. Konečne bolo vidno, že chcú a som rád, že sme sa napokon dostali do vedenia. Disciplinovanou hrou sme priaznivý výsledok nielen udržali, ale aj prikrášlili."

Milan Skokan (tréner Martina): "Zápas sa hral v rýchlom tempe, aj diváci videli veľa pekných situácií. V prvej tretine sme na tom boli korčuliarsky lepšie. Domáci nás však v ďalšom priebehu zaskočili, vyvinuli maximálne úsilie na zvrat, čo sa im aj podarilo. V závere už išlo o všetko, no v čase nášho najväčšieho tlaku sme inkasovali rozhodujúci tretí gól."

MsHK ŠKP Žilina - HK 36 Skalica 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Povedali po zápase
:
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Videli sme zaujímavý zápas s rušnými momentami na oboch stranách. Chceli sme potvrdiť víťazstvo nad Nitrou a dobrý výkon zo Zvolena. Výborne zahrala tretia útočná formácia, najmä Lažo s Gálikom, ktorí rozhodli o výsledku."

Ján Faith (tréner Skalice): "Bol to dobrý zápas s množstvom gólových šancí. Doplatili sme na to, že sme dali len jeden gól, čo na víťazstvo nestačilo. Trpíme na streleckú nemohúcnosť."

Najnovšie z klubu: Los Angeles

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk