HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košičania sa pripravujú na premiérovú sériu proti Piešťanom, Bartánus sa teší na bývalých parťákov
zdroj: jäzva

Košičania sa pripravujú na premiérovú sériu proti Piešťanom, Bartánus sa teší na bývalých parťákov

"Snažili sme sa analyzovať ich hru a po krátkom oddychu sú z chlapcov opäť cítiť silné pozitívne emócie a chuť do tréningov. Verím, že rovnako dobre to bude vyzerať i v semifinálových zápasoch," hovorí Anton Tomko pre hokej.sk

Po najrýchlejšom možnom postupe cez Martin mali košickí hokejisti dostatok času na oddych i monitorovanie potencionálnych semifinálových súperov. Od stredy vedia, že prekážka na ceste do ich siedmeho finále v rade bude mať žlto-modrú farbu. S minuloročným nováčikom z Piešťan zvedú "oceliari" historicky prvú play-off sériu.

"Súpera sme si nevyberali. Vyšlo to na Piešťany a tak sa pripravujeme na ne," rozhovoril sa v súvislosti so semifinálovým protivníkom tréner HC Anton Tomko pre hokej.sk. "Snažili sme sa analyzovať ich hru a po krátkom oddychu sú z chlapcov opäť cítiť silné pozitívne emócie a chuť do tréningov. Verím, že rovnako dobre to bude vyzerať i v semifinálových zápasoch."

Dlhé voľno síce pripravilo Košičanov o zápasové tempo, zároveň im ale umožnilo doliečenie početnej skupinky maródov. Proti Martinu chýbali z rozličných príčin obrancovia Šeda s Macejkom, ako i útočníci Marcinko, Spilar a Pašek. Kormidelník východniarov hovorí o pozitívnom trende, konkrétne mená navrátilcov však z taktických dôvodov prezrádzať nechce. "Poviem to takto, situácia je v porovnaní so štvrťfinále určite priaznivejšia. Viacerí maródi sa zapojili do tréningového procesu a niektorých z nich by sme mohli pomaličky začať zapájať do zápasového cyklu."

{+T118985}

Azda najviac sa na sériu proti "havranom" teší útočník Marek Bartánus. Ten štartoval aktuálnu sezónu v pozícii hráča Piešťan a v čase svojho odchodu do švajčiarskeho Ajoie bol dokonca najproduktívnejším členom košiara Milana Klementa.

"Takto sa to vykryštalizovalo a mňa to len teší. Na Piešťany spomínam iba v dobrom a vytvorila sa tam výborná partia. Pozorne som sledoval ich sériu proti Popradu a môžem povedať, že hrajú veľmi dobrý hokej. Určite sa teším!," netají vzrušenie zo série proti bývalým parťákom 27-ročný Bartánus. Samotný postup Piešťan cez Poprad ho nejako výrazne neprekvapil, suverénny spôsob ale áno. "Veru, čakal som oveľa väčšiu vyrovnanosť, pretože i Poprad má výborné mužstvo. O to zodpovednejšie sa musíme na Piešťany pripraviť. Je to tím s výbornými brankármi, kvalitnou defenzívou, ale aj nebezpečnými útočníkmi."

Z brankárskej dvojice Tomáš Tomek - Martin Šúrek, má košický útočník osobné skúsenosti len s prvým z menovaných. Zažil ho ako spoluhráča, ale s úsmevom spomína i na moment z piatej minúty 52. kola. Košičania vtedy vyhrali v kúpeľnom meste 1:0 a jediný gól stretnutia zaznamenal práve Bartánus po Tomekovej chybe za bránkou.

"To bol taký náhodný gól, ale nebol by som proti, ak by sa niečo také zopakovalo i v play-off. Ako ale poznám Ruda (Tomáš Tomek, pozn. red.), tak ten si dá na to veľký pozor a teraz možno radšej ani za bránku vychádzať nebude," rozosmial sa deväťnásobný reprezentant Slovenska, ktorý sa už nevie dočkať ďalších súbojov proti bývalým spoluhráčom. "Do pondelka sa ešte možno dohodneme na nejakej motivačnej stávke. S chlapcami sme v stálom kontakte a navzájom sme si poblahoželali k postupu. Naše kamarátske vzťahy určite pretrvajú, ale na ľade si nič nedarujeme. Nech postúpi lepší a nech sa ľuďom séria páči."

{+T116120}

Vzájomné stretnutia Košíc a Piešťan zatiaľ vyznievajú jednoznačne v prospech východniarov. Tí vyhrali v priebehu sezóny päť zo šiestich duelov a Marek Bartánus zažil tieto súboje z oboch strán. "Je to naozaj tak a musím povedať, že zakaždým to boli vyrovnané zápasy. Nemôžeme sa nechať pomýliť bilanciou, pretože v play-off je všetko iné. Bolo by veľkou chybou, ak by sme zaspali na vavrínoch. Potrebujeme vstúpiť do série správnou nohou a od úvodu série robiť veci tak, aby bol naplnený náš cieľ."

Spomínaný cieľ je všeobecne známy. Nič iné ako finále v Steel Aréne neberú a tak ako proti Martinu, aj tentoraz budú hokejisti od Hornádu jednoznačným favoritom série.

"Uvedomujeme si, že ako víťaz základnej časti budeme favoritom série, sami tomu ale neprikladáme prehnanú dôležitosť. Tlak plynúci z tejto roly kompenzujeme svojou pracovitosťou. Sami na seba sme prísni a chceme sa koncentrovať len na svoju hru. Poctivo sa pripravujeme na súpera a hoci nechcem ísť s bubnom na zajace, jednu vec povedať môžem - na každého platí efektivita, dôraz a perfektná obrana," dodal tréner Anton Tomko.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk