V Prahe prekonali rekord KHL v dĺžke zápasu
zdroj: jäzva

Druhý duel semifinále play-off Západnej konferencie medzi domácim Levom Praha a Donbasom Doneck trval 126 minút a štrnásť sekúnd

Hráči tímov HC Lev Praha a Donbas Doneck sa v piatok postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v dĺžke zápasu. Druhý duel semifinále play-off Západnej konferencie trval 126 minút a štrnásť sekúnd, čiže 5685 divákov sledovalo akoby dve stretnutia a ďalších 6:14 min. V riadnom hracom čase sa súboj skončil nerozhodne 3:3 a muselo sa predlžovať. Obaja brankári, Petri Vehanen aj Michael Leighton, si v prvých troch nastavených dvadsaťminútovkach udržali čisté konto, v závere tretej padol rekord KHL.

Doterajšie maximum patrilo duelu Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý 26. februára 2013 trval spolu 118 minút aj 48 sekúnd. Záverečnú bodku piatkovému rekordnému stretnutiu dal deväť minút po polnoci miestneho času hosťujúci Beluchin.

Stav série medzi HC Lev Praha a Donbasom Doneck je po piatku 1:1, jej pokračovanie je v nedeľu 23. marca v bratislavskej Slovnaft Arene Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde sa uskutočnia aj štvrtý a piaty zápas 24. a 26. marca.

Už v boji o Gagarinov pohár 2014 dve mužstvá atakovali maximum KHL v dĺžke zápasu, duel Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk sa skončil v 117. minúte. Absolútny rekord v dĺžke hokejového stretnutia držia Detroit a Montreal Maroons, súboj NHL sa v roku 1936 hral celkovo 176:30 min. Jediný gól, ktorý strelili hráči Detroitu, padol až v závere šiesteho predĺženia. V novodobej histórii NHL drží maximum súboj Philadelphie s Pittsburghom z mája 2000, ktorý sa skončil v čase 152:01 víťazstvom Flyers 2:1.

Brankár Donecka Michael Leighton už absolvoval počas kariéry aj dlhší zápas ako piatkový. V apríli 2008 stál v bránke Albany River Rats v rekordnom súboji AHL, keď ho prekonal až v čase 142:58 min hráč Philadelphie Phantoms.