HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Havrani na úvod s tupými zobákmi, v utorok ich chcú mať ostrejšie
zdroj: jäzva

Havrani na úvod s tupými zobákmi, v utorok ich chcú mať ostrejšie

"Nie každý zápas vám výjde na sto percent. Doplatili sme na menší výpadok v druhej tretine. Tam sa to rozhodlo," hovorí Martin Šúrek

Nemienili nič podceniť a na úvodný semifinálový dvojzápas pricestovali piešťanskí hokejisti s jednodňovým predstihom. V pondelok ráno absolvovali rozcvičku na širokom klzisku Steel Arény a verili, že im to pomôže vstúpiť do série svižným spôsobom. Realita ale ukázala niečo iné. "Havrani" od prvých minút nestíhali tempu diktovanému domácimi hokejistami a prvú polovicu zápasu by asi najradšej vymazali zo svojich spomienok. Iskričku nádeje vykresal za stavu 0:3 Václav Stupka, ale jediný gól z jeho hokejky bol vrcholom, ktorý reprezentanti kúpeľného mesta v pondelok dosiahli. V tretej tretine vyslali na bránku Rastislava Staňu žalostné dve strely a s takýmto výkonom veru na víťazstvo pomýšľať nemohli. Ani zďaleka.

"Ten úvod sme naozaj nezachytili. Hlavne v prvom striedaní mali dve šance, potom ďalšie. Neskôr sme sa do toho dostali, ale bohužiaľ sme nedokázali skórovať. Škoda, že sme nezúročili cestu deň vopred a možnosť tréningu v dejisku zápasu. Škoda toho výpadku v druhej tretine. Nemalo by sa nám to stávať. Verím ale, že v utorok to bude lepšie a podáme kompaktnejší výkon," vyslovil sa po porážke 1:4 útočník Samir Saliji.

Napriek pasívnemu začiatku mohli byť Piešťanci s prvou tretinou v podstate spokojní. Predovšetkým zásluhou brankára Martina Šúreka, ktorý neinkasoval ani v siedmej dvadsaťminútovke v rade. Potom sa to ale zosypalo a v priebehu deviatich minút lovil puk spoza chrbta trikrát. Čaro 27-ročného gólmana odklial ako prvý strelou od modrej čiary sviatočný strelec Radek Deyl.

"Prebehli mi tam viacerí hráči, jednému to dokonca prešlo pomedzi nohy. Puk som preto vôbec nevidel a obranca to nahodil naozaj veľmi dobre," pozastavil sa pri prvom inkasovanom góle Šúrek a na margo celého stretnutia prihodil. "Nie každý zápas vám výjde na sto percent. Doplatili sme na menší výpadok v druhej tretine. Tam sa to rozhodlo."

Napriek nevydarenému štartu série ale Piešťanci o optimizmus neprišli. "Prišli sme sem uhrať minimálne jedno víťazstvo. To sa v prvom stretnutí nepodarilo, ale ešte máme jeden pokus," upozorňuje Saliji a Šúrek s ním súhlasí. "Bude to úplne iný zápas. Dobre zregenerujeme a pokúsime sa vyhrať na druhý pokus. Myslím si, že budeme smerom dopredu odvážnejší a náš výkon by mal byť lepší. Tak ako sme v pondelok prehrali, môžeme v utorok zvíťaziť."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk