HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košičania víťazia, diváci na to nereagujú
zdroj: jäzva

Košičania víťazia, diváci na to nereagujú

"Tritisíc divákov nie je veľa, ale popravde, my sme to čakali. Otázka slabšieho záujmu predstavuje dlhodobý jav. Väčšia podpora nám chýba," povzdychol si Gabriel Spilar

Suverénnym spôsobom pláva play-off vodami víťaz základnej časti. Košickí hokejisti ešte vo vyraďovacej fáze neprehrali a po hladkom vyradení Martina vstúpili bez náznaku zaváhania i do semifinálovej série proti Piešťanom. Na hostí z kúpeľného mesta spustili od úvodu oheň a síru a v druhej tretine už pretavili svoju aktívnu hru aj v góly. Druhá polovica stretnutia už tak bola z ich pohľadu bezstresová.

Od úvodu za svojim cieľom

"Boli sme aktívnejší, aj keď nám to tam dlho nie a nie padnúť. Po tých dvoch rýchlych góloch v druhej tretine to nabralo správny smer. Trochu sme znervózneli po znížení na 1:3, ale štvrtý gól to opäť upokojil a môžeme byť spokojní," zhodnotil triumf 4:1 útočník Tomáš Hrnka. Tak ako naznačil, jediný náznak nervozity zavládol po góle inkasovanom za stavu 3:0 a v hlavách "oceliarov" mohli v tej chvíli ožiť spomienky na štvrté štvrťfinále v Turci. Vtedy trojgólové vedenie prešustrovali a výsledok ratovali až v sérii nájazdov. "Čo bolo, to bolo. Uvedomili sme si ale, že sme zbytočne poľavili a ten gól bol výsledkom nepozornosti. Vrátili sme sa k zodpovednej hre a ďalšiu stratu náskoku sme už nepripustili."

V porovnaní s prvým kolom sa do zostavy Antona Tomka vrátila trojica uzdravených hráčov Gabriel Spilar, Miroslav Macejko a Michal Šeda, vypadli ale naopak virózou sužovaný Marek Svatoš a Peter Sojčík, s ktorým to nevyzerá vôbec ružovo (problémy s chrbticou).

"Po troch týždňoch ešte neboli nohy také, ako by som si predstavoval. Návrat mi ale chutil, veď sme vyhrali!" pousmial sa Gabriel Spilar po tohtoročnej premiére v play-off. "Veľmi nám pomohli dva góly v druhej tretine, po treťom sme potom trochu prestali korčuľovať a súper znížil. Piešťanom je treba dať kredit, pretože je to mužstvo, ktoré korčuľuje šesťdesiat minút. Aj oni mali svoje šance a v prvej tretine hrali dve presilovky. Podržal nás ale Rasťo a celkovo sme to zvládli. Musíme si vziať ďalej dobré veci a poučiť sa z horších. Potom to bude dobré."

Očakávajú väčší odpor

Pondelkové víťazstvo Košíc ukázalo, kto je favoritom série. Skúsený tím "oceliarov" ale veľmi dobre vie, že "havrani" ešte nepovedali posledné slovo.

"Nebude to ľaké, Piešťany sa budú určite snažiť ešte viac. Pokúsime sa nastúpiť opäť aktívne. Bojovať, korčuľovať a skúsiť streliť nejaké tie góly," naznačuje Hrnka pred utorkovou odvetou a Gabriel Spilar pridáva: "Tak ako sme očakávali, každý zápas bude veľmi ťažký. Je to húževnatý súper, ktorý produkuje celoplošný a neúnavný hokej. Určite hodia prvú prehru za hlavu a nebudú z nej robiť nejakú vedu."

Kam sa podeli diváci?

Východniari veria, že v utorok oslávia druhé víťazstvo a podeliť sa oň budú môcť s vyšším počtom priaznivcov ako tomu bolo v doterajšom priebehu play-off. Tri tisícky na semifinále v Košiciach predstavuje doslova žalostné číslo.  

"Tritisíc divákov nie je veľa, ale popravde, my sme to čakali. Otázka slabšieho záujmu predstavuje dlhodobý jav. V minulosti sa dosť nabažili, ale ostáva veriť, že ich svojou hrou pritiahneme späť na štadión. Aj teraz sme nepodali zlý výkon, ale v poslednom období platí, že či už hráme dobre, alebo horšie, diváci nechodia. Nebude to teda len o nás. Je to aj v cene lístkov, doba je predsa len ťažká. Dá sa však nájsť spoločná cesta. Prvoradé je, aby sme hrali dobrý hokej, to je to, čo môžeme urobiť z našej strany. Ani nám sa nehrá najlepšie v komornom prostredí a bolo by oveľa lepšie, ak by prišlo aspoň tých päť tisíciek. Väčšia podpora nám v takýchto zápasoch chýba," povzdychol si Gabriel Spilar. Na výsledky Košíc sa veru ich fanúšikovia sťažovať nemôžu, za hlavný faktor ich nezáujmu sa ale dá okrem spomínaného finančného faktoru označiť i atraktivita súperov. V minulosti sprevádzali súboje proti Slovanu siahodlhé rady na vstupenky, teraz je pred pokladňami Steel Arény pokoj ako na letnom kúpalisku v decembri. Súčasní súperi už akoby Košičanov jednoducho nelákali. "Môže sa to povedať i takto. Rozumný fanúšik ale musí uznať kvalitu Piešťan a uvedomiť si, že tento klub je už od príchodu do extraligy oživením. Podľa mňa hrajú pekný hokej. Áno, u nás murujú, ale k nám nepríde hrať otvorený hokej nikto. Som ale presvedčený o tom, že oba tímy v tejto sérii majú čo ponúknuť. Ostáva veriť, že si to ľudia uvedomia a prídu."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk