HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Aj druhý let na východ bol pre Havranov úspešný
zdroj: jäzva

Aj druhý let na východ bol pre Havranov úspešný

Zdá sa, že hokejisti Piešťan potrebujú po dlhých cestách na východ jeden aklimatizačný zápas a až potom sa dokážu predviesť v plnej paráde.

Zdá sa, že hokejisti Piešťan potrebujú po dlhých cestách na východ jeden aklimatizačný zápas a až potom sa dokážu predviesť v plnej paráde. Vo štvrťfinálovej sérii proti Popradu nemali v úvodnom súboji pod Tatrami nárok, no o deň neskôr dokázali "kamzíkov" dokonale vyškoliť. A presne to isté sa im podarilo i v semifinále na ľade Košíc! Výkon pri úvodnej prehre 1:4 nestál ani za deravú fajku, v utorok to už ale boli "havrani" s nablýskanými perím a hladom po víťazstve. Ten si ukojili po výhre 5:3 a domov odleteli z cenným úlovkom.

"V tom prvom súboji sme boli ubojácnení a čakali sme, čo urobia Košice. Ponúkli sme im priestor a keď sa oni rozbehnú, tak sa to zastavuje veľmi ťažko," zamýšľa sa nad príčinami dvoch diametrálne odlišných výkonov útočník Patrik Lušňák, ktorého tím pôsobil na druhý deň výrazne aktívnejším dojmom. "Po prvom zápase sme si povedali, že Staňovi dosť vypadávali puky, ale my sme prakticky vôbec nestrieľali. V prvom rade sme teda chceli zvýšiť početnosť streľby a to viedlo ku gólom. Potom sme si už len držali výsledok."

Piešťancom vyšiel parádne samotný začiatok zápasu. Do vedenia sa dostali Matejom Hamrákom v piatej minúte, o desať minút neskôr to už bolo o tri góly!  Košice kontrovali Hrnkom, no keď sa presadil v 19. minúte v presilovej hre Lušňák, zamieril hviezdny brankár Rastislav Staňa zo svojej svätyne.

"Všimol som si, ako mieri na striedačku. Také veci potešia, ale nebola to moja zásluha. Podiel mal na tom celý tím," pousmial sa Lušňák. Z gólmi vynútenej brankárskej výmeny na strane "oceliarov" mal radosť i Tibor Melichárek. "Sme radi, že mu to tam napadalo, ale musím povedať, že ďalšie šance ešte i pochytal. Je ale jedno, koho majú v bránke, pretože i Hylák má veľkú kvalitu. Ak ale znervóznejú i na tomto poste, tak to bude pre nás len dobre."

{+T119883}

"Ukázalo sa, aké je dôležité streliť prvý gól," pokračuje pri hodnotení cesty za cenným víťazstvom Melichárek. "Hlavne v súbojoch proti favoritom. Hrajú dobrý defenzívny systém a keď vedú, dokážu to dobre zatvoriť. Takto ale bolo zrazu  3:0 a to znervózni aj tím, akým sú Košice. Strelili potom síce pár gólov, ale dobre sme kontrovali a kontrolovali sme si to. V podstate sme ich nepustili do kontaktu a udržali si náskok."

Zverenci Milana Klementa pripravili vicemajstrovi vôbec prvú prehru v tohtoročnom play-off. Pre vlastné sebavedomie si nič lepšie želať nemohli. Skúsený, 38-ročný topoľčiansky odchovanec s tým plne súhlasí. "Presne tak! Dokázali sme si, že vieme nájsť i cestu k víťazstvu proti Košiciam. My sme v každom prípade spokojní. K súperovi sa chodí vždy aspoň po jeden zápas. Po prvom zápase nám asi veľa ľudí neverilo, ale my sme to dokázali a teraz sa tešíme na domáce zápasy. Verím, že príde veľa divákov, séria je otvorená!"

Spokojnosťou po úvodnom dvojzápase prekypoval i piešťanský kanonier Patrik Lušňák. "Sme spokojní. Prišli sme sem ukradnúť aspoň jedno víťazstvo a to máme. Potrebujeme rýchlo zregenerovať a pripraviť sa na dva domáce duely, ktoré budú podľa mňa ešte ťažšie ako tie v Košiciach. Musíme ukázať, že vieme zahrať i doma," dodal útočník, ktorý zaznamenal v utorok svoj 23. gól sezóny.

 

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk