HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bez pohybu to nepôjde, zistili Košičania v utorok
zdroj: RP

Bez pohybu to nepôjde, zistili Košičania v utorok

"Nezvládli sme prvú tretinu a Piešťany si zaslúžili vyhrať. My sme tam len postávali a oni korčuľovali. Doma nemôžeme dostať päť gólov, bol to výbuch," uviedol Gabriel Spilar

"Nenechajme sa pomýliť prvým výsledkom, bude to ťažká séria", hovorili košickí hráči po úvodnom víťazstve 4:1 v pondelok večer. Ani sami ale zrejme netušili, akú studenú sprchu pre nich Piešťany pripravia na druhý deň. "Havrani" nastúpili do odvety bez akýchkoľvek náznakov sklamania a odvážny výkon pretavili veľmi rýchlo v trojgólové vedenie. To si už neskôr z pazúrov vytrhnúť nenechali.

"Aj o tom je play-off. Nezvládli sme prvú tretinu a Piešťany si zaslúžili vyhrať. My sme tam len postávali a oni korčuľovali. Doma nemôžeme dostať päť gólov, bol to výbuch. Vedeli sme ale, že to bude ťažká séria," vyslovil sa po prehre 3:5 útočník Gabriel Spilar, podľa ktorého bol definitívnym klincom do domácej rakvy piaty gól hostí. "Potom sa už pochopiteľne stiahli a to sa už hrá ťažko. Za nič sa neskrývame, utorkový zápas sme nezvládli. Treba ale upokojiť aj okolie či médiá a uvedomiť si, že to bude ťažká séria a my sme nič iné nečakali."

V rovnakom duchu sa vyslovil i skúsený Peter Bartoš. Aj podľa neho boli úplne mimo tí, ktorí očakávali bleskový marš "oceliarov" do siedmeho finále v rade.

"My sme čakali ťažkú sériu. V tomto druhom zápase sme začali veľmi zle a prvá tretina rozhodla o celom zápase. Proti tímu s kvalitnou defenzívou sa doháňa trojgólové manko veľmi ťažko. V hlavách sme to asi mali zle zrovnané. Taká facka ale niekedy nezaškodí. Teraz si oddýchneme a pripravíme sa na zápas do Piešťan."

Rozdielovým faktorom bol tentoraz pohyb. Zatiaľ čo "barlolámači" korčuľovali do úmoru, východniari učičíkaný prvým víťazstvom nahodili úsporný mód.

"Áno, túto prehru sme im umožnili vlastným pohybom. Ten v prvej tretine prakticky nebol. Aspoň sa ale niektorí chlapci zobudia a uvedomia si, že play-off nie je základná časť. Bez srdiečka a prístupu nemôžeme uspieť," vysiela apel do vlastných radov 40-ročný harcovník, ktorému bolo ľúto predovšetkým brankára Rastislava Staňu. "Jeho z toho nemôžeme vôbec viniť. Náš prístup bol katastrofálny a brankári nás ešte podržali. Mohli sme totiž inkasovať aj viac."

{+T119903}

Napriek nezvládnutému zápasu však Košičania nepanikária. Takýchto situácií už zažili mnoho a veľmi dobre vedia, že jedna prehra ešte nič neznamená.

"Stav série je vyrovnaný a ide sa do Piešťan. Play-off je boj a ja dúfam, že sme sa touto prehrou vrátili späť na zem. Všetko je to o hlavách. Ak v nich budeme mať naďalej to, že sa Piešťany porazia samé, tak to bude zlé. Ja verím, že do Piešťan prídu iné Košice," želá si Peter Bartoš a v zlepšený prístup dúfa i Gabriel Spilar. "Netreba vešať hlavy. Môže to byť aj osožná prehra. Poučíme sa a v Piešťanoch chceme vyhrať minimálne jeden zápas, ideálne by bolo oba. Pôjdeme tam ale s pokorou a všetko bude závisieť od nášho výkonu. V tomto druhom stretnutí sme sa totiž ani nemohli uchádzať o nejakú priazeň šťastia. Nehrali sme totiž ani z polovice tak, ako deň predtým."

 

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk