HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košičania nepanikária, vedia čo potrebujú zlepšiť
zdroj:

Košičania nepanikária, vedia čo potrebujú zlepšiť

"K postupu potrebujete štyri víťazstvá a my nepanikárime. Domov sa chceme vrátiť za stavu 2:2," hovorí pre hokej.sk Peter Sojčík.

Ako bárky na brale stroskotávali jedna po druhej košické akcie v treťom semifinálovom súboji na ľade Piešťan. Východniari búšili počas celého zápasu do plných a ak sa aj cez výborne pracujúcu žlto-modrú defenzívu dostali, znechutil ich brankár Martin Šúrek. Márne snaženie o strelenie gólu len prehlbovalo frustráciu "oceliarov" a stupňovalo strelecký kŕč.

"Piešťany dobre bránili stredné pásmo. Po celý zápas sme búšili do plných. Aj keď sme mali v strednom pásme čisté puky, neostávalo nám nič iné, len ich nahadzovať dopredu. A tam si to opäť výborne bránili. Bez gólu sa vyhrať nedá a tých pár šancí, ktoré sme si vypracovali, ostali nepremenené," povzdychol si útočník HC Peter Sojčík.

Ako kľúčový moment sa napokon ukázal gól Václava Stupku z trinástej minúty. "Prvý gól domácim veľmi pomohol, ale stále sme mali pred sebou viac ako dve tretiny zápasu. Času bolo dostatok. Nedokázali sme ale streliť ten potrebný vyrovnávajúci gól," pokračuje 27-ročný útočník "oceliarov".

Košičania nedokázali nájsť recept na pozornú obranu Piešťan ani počas početných výhod. Predovšetkým dlhá presilovka o dvoch hráčov si pýtala oveľa viac, než v nej zverenci Antona Tomka predviedli. "Možno už na nás doliehal tlak," zamýšľa sa Sojčík. "Mali sme si to možno posúvať rýchlejšie a viac sa tlačiť pred brankára. Celkovo to potrebujeme zjednodušiť a zvýšiť dôraz pred bránkou. Chce to viac streľby, menej hry po rohoch, lepšie clonenie pri streľbe zadákov. A veľmi by nám pomohol prvý gól."

V samotnom závere sa snažili východniari vyrovnať počas power play. Ich situáciu mohlo uľahčiť vylúčenie, ktorého sa dožadoval práve Sojčík. "Podľa mňa to bol jasný faul. Súper mi tam strčil hokejku medzi nohy. Rozhodca mi ale povedal, že v závere zápasu sa už takéto zákroky nepískajú."

Po troch odohratých zápasoch série je stav prekvapivý, 2:1 v prospech Piešťan. Úradujúci vicemajster s takým scenárom nepočítal, ale jeho postupové ambície ostávajú nezmenené.

"Potrebujeme sa rýchlo oklepať, zajtra je nový deň a my pôjdeme za víťazstvom. Nič nie je stratené. K postupu potrebujete štyri víťazstvá a my nepanikárime. Domov sa chceme vrátiť za stavu 2:2," dodal pre hokej.sk Peter Sojčík.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk