HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pred štartom série by sme takýto stav brali, nestráca odhodlanie Melichárek
zdroj: jäzva

Pred štartom série by sme takýto stav brali, nestráca odhodlanie Melichárek

"Pridali na agresivite a dohrávali nás. Zároveň lepšie korčuľovali a vyhrávali osobné súboje. Vďaka tomu strelili góly a otočili zápas," hovorí Tibor Melichárek pre hokej.sk

V treťom semifinálovom súboji proti Košiciam podali piešťanskí hokejisti mimoriadne zodpovedný defenzívny výkon, ktorý slávil úspech. O deň neskôr ale nastúpili proti výrazne aktívnejšiemu a dôraznejšie hrajúcemu protivníkovi. A to poriadne otupilo zbrane "havranov".

"Pridali na agresivite a dohrávali nás. Zároveň lepšie korčuľovali a vyhrávali osobné súboje. Vďaka tomu strelili góly a otočili zápas, ktorý sa pre nás vyvíjal spočiatku priaznivo," pustil sa do hodnotenia príčin prehry 1:4 útočník Tibor Melichárek pre hokej.sk.

Tridsaťosemročný topoľčiansky odchovanec sa postaral o jediný gól ŠHK 37, keď v siedmej minúte využil presilovú hru a dotlačil puk za ležiaceho Rastislava Staňu. V tom čase domáci viedli. Prvý a poslednýkrát v zápase.

"Mal som tam kopu šťastia," priznáva Melichárek. "Strela ma trafila do korčule, následne sa puk odrazil od Staňovho chrbta na bránkovú čiaru a stačilo to dosledovať. Potom nás ale začali napádať a začali sme produkovať chyby. Rozhodujúca fáza prišla v druhej tretine, kedy sme nepremenili presilovku piatich proti trom a oni nám strelili dva zlepené góly na 1:4. Také vedenie si už Košice dokážu postrážiť. Snažili sme sa, ale už sme nemali sily a možnosti otočiť to."

{+T120235}

Dôležitým momentom piešťanského neúspechu boli presilové hry. Tie kľúčové, vrátane početnej výhody o dvoch hráčov, nezvládli za otvoreného stavu 1:2.

"Prvý gól sme síce strelili v presilovke, ale tie ďalšie sme nezvládli," súhlasí ostrieľaný harcovník v službách ŠHK 37. "Hrali sme ich už za nepriaznivého stavu a to možno spôsobovalo nervozitu. Musím ale priznať, že výborne korčuľovali a jednoducho nás nepustili k takej hre ako v treťom zápase. Vyhrali zaslúžene."

Po štvrtom semifinále bolo z hráčov cítiť sklamanie, o nejakej frustrácii či zvesených hlavách však hovoriť nemožno. Ako hovorí Tibor Melichárek "pred štartom série by sme takýto stav série brali!" Situácia je otvorená a "havrani" sa chcú vrátiť k veciam, ktoré im priniesli úspech. "Začína sa od nuly a máme dva dni na oddych a prípravu. V Košiciach sme už vyhrali a tak nemáme dôvod neveriť si. Keby sme v to neverili, tak tam ani nemusíme cestovať. Sme presvedčení o tom, že môžeme nadviazať na víťazné zápasy série a v piatom stretnutí podať lepší výkon ako v tom poslednom," dodal piešťanský útočník pre hokej.sk.

 

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk