V 20. kole Boss Extraligy úspešnejší domáci

V utorokových zápasoch si Slovan poradil s Nitrou, Zvolen so Skalicou, Martin zvíťazil v derby nad Žilinou, Trenčín nad Popradom až v predĺžení a Košice sa rozišli po remíze s Lipt. Mikulášom

{+r237}V utorok podvečer pokračovala predposledným kolom pred reprezentačnou prestávkou. V 20. kole boli opäť úspešnejší domáci, ktorí zvíťazili v štyroch zápasov vrátane jedného v predĺžení. Jedno stretnutie sa aj po predĺžení skončilo remízou.

Na Slovane privítali Nitru. Belasí mali od úvodných minút jasnú prevahu, hráči si vytvárali jednu šancu za druhou. Nitrania odolávali neraz aj s dávkou šťastia. V druhej tretine sa podarilo Slovanu prevahu prejaviť aj gólmi a ďalší priebeh zápasu kontrolovali. Nitra gólmi v záverečnej tretine zmiernila debakel na konečných 8:3.

Vo Zvolene nastúpili domáci proti Skalici aj s novým útokom Plavucha-Daňo-Prorok, ale na ich hre sa to nejako zvlášť výrazne neprejavilo. Hrali síce na štyri útoky, ale takýto spôsob hry si zatiaľ nenašiel výraznejšie uplatnenie. Po chybách v obrane na oboch stranách videli diváci celkom 10 gólov, z víťazstva a hlavne z dvoch bodov sa nakoniec tešili domáci.

Košice v predchádzajúcich dvoch vzájomných zápasoch Liptovský Mikuláš porazili, do tretice sa to však nepodarilo. Hráči Košíc boli počas celého zápasu akýsi nemohúci a nedokázali sa proti skvelému brankárovi hostí presadiť. Hoci po druhej tretine prehrávali hostia o dva góly, v závere dokázali vyrovnať a vynútiť si tak predĺženie. V ňom sa naplno prejavila nemohútnosť Košičanov, ktorí nedokázali vyslať na bránu súpera ani jednu strelu. Hostia hrali disciplinovane a po remíze 2:2 si odvážajú z Košíc cenný bod. V závere sa po slabom výkone zaplnené hľadisko odvďačilo domácim hráčom piskotom.

Vojaci z Trenčína v stretnutí proti Popradu začali aktívnejšie a útočnejšie. Prvý gól však strelili hostia, domácim sa podarilo vyrovnať až v polovici zápasu. Hostia zodpovedne a disciplinovane bránili. Hoci pomer striel na bránu bol jasne pre Trenčanov, tí už v riadnom hracom čase nedokázali streliť ďalší gól. O výsledku 2:1 rozhodol v predĺžení Čakajík.

V severoslovenskom derby Martin - Žilina videli diváci najmä veľký boj. Bojovalo sa o každý puk. Svedčí o tom aj celkom 69 trestných minút. V dramatickom zápase nebola núdza o bitky - vážne je zranenie oka domáceho Bondu, ktorý s poranenou sietnicou musel na vyšetrenie do nemocnice. Domáci zápas dohrali s množstvom zranených hráčov, ale po siedmych zápasoch bez víťazstva sa Martinčania po konečných 2:1 dočkali. Ostávajú však stále na poslednom mieste, Žilina spadla na predposledné.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Goly: 20. Šechný, 29, Weissmann, 34. Šechný, 38. K. Bartánus, 41. Török, 49. Konder - 11. M. Ivičič, 34. Čársky, 35. Rampáček, 48. Kavulič
vylúčenia: 2-1, presilovky: 0-0, oslabenia: 0-0, rozhodovali: Findura - Rakyta, Pobeha, 2682 divakov
Zvolen: M. Kostúr - Čech, Kowalczyk, Pukalovič, D. Milo, Štork, P. Klepáč, Toužimský, Mráz - Török, Šechný, A. Rajčák - Plavucha, Daňo, Prorok - K. Bartánus, Martinec, Igor Majeský - Longauer, P. Konder, Weissmann. Zmeny: 35. Kleniar za Kostúra, od 41. Konder za Plavuchu, od 41. Zvolen bez Toužimského, Mráza, Longauera, Weissmanna
Skalica: Kučera - Vlk, Klečko, M. Ivičič, Valko, Vyrúbalík, Krajíček - T. Višňovský, Hujsa, Oremus - R. Hartmann, Ružička, J. Jurík - Kavulič, Rampáček, Čársky. Zmeny: od 34. Kompas za Kučeru

Martinský hokejový club Martin - MsHK ŠKP Žilina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Goly: 20. Dobrota, 45. Vozdecký - 55. Kazda

vylúčenia: 6-6 na 2 min, navyše Bonda (Martin) na 10 min. os. trest, Lažo 5 + 10 os. trest, Šafárik 10 min os. trest, Gálik (všetci Žilina) 10 min os. trest, presilovky: 2-0, oslabenia: 0-0, rozhodovali: Ország - Lauff, Farbár, 3600 divakov
Martin: Pisár - Česnek, Stančok, Socha, Bartek, R. Böhme, Michnáč - Beutel, Macho, Cingel - Vozdecký, Pavel, Dobrota - Paľov, Fišer, Mich. Stráňovský - Bonda, Kováč, Lauko. Zmeny: od 41. Martin bez Bondu a Lauka
Žilina: Lipovský - Kusovský, Škorvánek, Lukáč, P. Košťál, Harant, Kramný - Šafárik, Beran, R. Rehák - Kazda, Húževka, Kompiš - Lažo, Gálik, Polanský - P. Kašša, Škvaridlo, Oravec

{+l236}HC Slovan HARVARD Bratislava - Mestský hokejový club Nitra 8:3 (1:0, 4:0, 3:3)
Goly: 13. Rataj, 23. Hecl, 29. Kapuš, 30. Hudec, 38. a 53. Kollár, 49. Tabaček, 51. Pištek - 48. M. Miklík, 54. a 57. Kotásek
vylúčenia: 2-5, presilovky: 2-0, oslabenia: 1-0, rozhodovali: Druga - Lokšík, Jung, 5387 divakov
Slovan: Rybár - Hecl, Tabaček, Babka, P. Mihálik, Kolba, Casey - Pavličko, Hurtaj, Kuľha - Sakáč, Kapuš, Rataj - Hudec, Mrena, Pištek - Melichárek, Kollár, Norris. Zmeny: 21. Jaško za Kuľhu, 30. Petrík za Rybára, 33: Slovan aj so Slobodom
Nitra: Brňo - P. Slovák, Zátopek, Buzinkay, Fatyka, Švárny, Potáč - Kolník, Zima, Horváth - M.Miklík, Bafrnec, Chovanec - S. Salji, Szöke, Kotásek - Tomašech, Griglák, Jašík. Zmeny: od 21. bez Tomašecha, Jašíka a Grigláka, 30. Hrobárek za Brňa, 35. Miškolci za Švarného

HC Košice - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2- 0:0)
Goly: 30. Vorobel, 37. Škovira - 48. Urban, 56. Školiak

vylúčenia: 1-2, navyše: Kmiť 5 min+DKZ za nebezpečnú hru vysokou hokejkou (Košice), presilovky: 1-0, oslabenia: 0-0, rozhodovali: J. Konc - Bednár, P. Grečko, 2000 divakov
Košice: Klempa - Kledrowetz, Vantroba, Kožár, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Kováč. Zmeny: 36. až 41. Holečko za Špilára, 41. Kováč za Drotára, Holečko za Kövéra, Gajdoš za Kováča, 22. Petričko za Kmiťa
L. Mikuláš: Križan - Lištiak, Smerčiak, Devečka, Urban, Čop, Křížek - Opatovský, Kohút, Šebo - Kriška, Pleva, M. Miklík - R. Školiak, Trochta, T. Krátky. Zmeny: 41. L. Mikuláš bez Krátkeho, Milec za Krátkeho

Dukla Trenčín - HK ŠKP Poprad 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0- 1:0)
Goly: 28. Gábriš, 64. Čakajík - 9. P. Segľa

vylúčenia: 3-4, presilovky: 0-0, oslabenia: 0-0, rozhodovali: J. Konc - Hauko, Müllner ml., 2892 divakov
Trenčín: Hála - Sejejs, Gábriš, Čakajík, Ďurčo, Viazanica, Lintner - Hanzal, M. Tatár, Kristín - Kontšek, J. Kóňa, Zlocha - Barinka, Mravík, M. Kováčik. Zmeny: 41. Kukumberg za Mravíka
Poprad: Šimonovič - M. Turan, Ščibran, M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, Kurilovský - P. Segľa, S. Ilavský, Junas - Misál, Palovčík, Paukovček - Jabrocký, Klouda, R. Tomas