HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch ...

Súhrn hlasov trénerov po utorkových zápasoch 20. kola Boss Extraligy

Súhrn hlasov trénerov po utorkových zápasoch 20. kola Boss Extraligy


HKm Zvolen - HK 36 Skalica 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Povedali po zápase:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "To, čo sme si povedali pred zápasom, sme nesplnili. S pomocou štyroch formácií sme chceli dostať súpera pod tlak, ale spravili sme veľa chýb v obrane. Nie všetci hráči podali zodpovedný výkon. Nie je možné, aby súper išiel trikrát sám na brankára. Spokojný teda môžem byť iba s dvoma bodmi."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Vzhľadom k tomu, že sme hrali na ľade majstrovského tímu, je sympatické, že sme dali štyri góly. O lepší výsledok nás pripravilo množstvo chýb v obrane. Fakt, že sme podali sympatický výkon nám pri súčasnej situácii veľmi nepomôže, lebo musíme zbierať body."


Martinský hokejový club Martin - MsHK ŠKP Žilina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Povedali po zápase
:
Milan Skokan (tréner Martina): "Bol to dramatický zápas, ktorý mal v sebe náboj, zniesol extraligové kritéria a bol aj atraktívny pre divákov. Chlapcom chcem poďakovať za enormnú snahu, no mrzí ma, že sme dnes dohrali zápas s veľkým počtom zranených hráčov. Najviac to schytal Bonda, ktorý má narušenú sietnicu na oku a musel ísť do nemocnice na vyšetrenie."

Peter Slanina (asistent trénera Žiliny): "Bitky patria k hokeju, kto sa chce biť, musí počítať aj s alternatívou, že inkasuje nejaký ten úder. Registračku zrejme zoberú len nášmu Lažovi. Inak sme videli bojovné dramatické stretnutie. My sme doplatili na hlúpe naivné fauly. Chlieb sa lámal pri presilovke domácich piatich proti trom, keď sme dostali druhý gól."


HC Slovan HARVARD Bratislava - Mestský hokejový club Nitra 8:3 (1:0, 4:0, 3:3)
Povedali po zápase:
Ľubomír Pokovič (asistent trénera Slovana): "V prvej tretine sme si opäť vytvorili niekoľko príležitostí, no dali sme len jeden gól. Už vtedy sme mohli viesť o dva - tri góly. Podarilo sa nám to až v druhej časti, keď nám pomohli využité presilovky. Defenzíva z našej strany bola dobrá štyridsať minút, v závere sme zvoľnili.

Miroslav Miklošovič (tréner Nitry): " Slovan dnes podal vynikajúci výkon. Donútil nás robiť chyby a naivné fauly a tie potom kruto trestal. Napriek ôsmim inkasovaným gólom podali výborné výkony obaja naši brankári, ostatní však zahrali pod svoje schopnosti."

HC Košice - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2- 0:0)
Povedali po zápase:
Robert Spišák (tréner Košíc): "Sme maximálne sklamaní z výsledku. Pod výsledok sa podpísal na jednej strane výborný výkon brankára hostí, na druhej strane slabý dôraz až alibizmus našich hráčov. Vyvrcholilo to v predĺžení v presilovke štyroch proti trom, keď nebol žiadny hráč schopný zobrať na seba zodpovednosť a ani raz sme nevystrelili."

Ján Šimčík (tréner L. Mikuláša): "Za daného stavu pri našej maródke v mužstve sme podali solídny výkon podložený hernou disciplínou. Cením si, že ani za nepriaznivého stavu, keď sme prehrávali 0:2, sa chlapci nepoložili a dodržali to, čo sme si povedali v kabíne."

Dukla Trenčín - HK ŠKP Poprad 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0- 1:0)
Povedali po zápase:
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Teší ma, že hráči po dvoch ťažkých zápasoch dokázali znovu zopakovať dobrý výkon a dosiahli cenné víťazstvo, hoci len v predĺžení. Mužstvo dokázalo obrátiť nepriaznivý stav a pretože pomer striel v zápase bol vysoko v náš prospech, hokejový Boh bol nakoniec predsa len spravodlivý. Súper predviedol zodpovedný výkon postavený na stopercentnej disciplíne. Trenčiansky divák opäť ukázal svoju objektivitu, verím, že snahu hráčov ocení, pretože potrebujeme jeho pomoc."

Vladimír Šándrik (asistent trénera Popradu): "Čakali sme, že v dobrej forme hrajúci Trenčín na nás vyrukuje s rýchlym agresívnym hokejom a bleskovým zakončením. Snažili sme sa zodpovedne vykrývať stredné pásmo a nepúšťať súpera k zakončeniu. Táto taktika nám dlho vychádzala, žiaľ, v predĺžení sme urobili chybu a prehrali sme. Treba však oceniť výkon nášho mužstva, pretože bodový zisk za remízu v riadnom hracom čase je pre nás dobrý."

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk