HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nevyužili výborný úvod,  potom prišli chyby a fauly
zdroj: jäzva

Nevyužili výborný úvod, potom prišli chyby a fauly

"Úvod bol z našej strany veľmi dobrý. Od desiatej minúty ale začali Košičania hrať a potom nám doslova ušla celá druhá tretina," hodnotí Tomáš Tomek

Z podareného úvodu nevyťažili nič a tak prišiel trest. Piešťanskí hokejisti vstúpili do piateho semifinále v mĺkvej Steel Aréne veľmi aktívne a po desiatich minútach mali na svojom konte o desať striel viac ako domáci. Na Rastislava Staňu ale nevyzreli a to napokon platilo o celých šesťdesiatich minútach. Navyše, k streleckej nemohúcnosti pridali v druhej tretine i fauly a chyby. A tak na zisk finálového mečbalu jednoducho pomýšľať nemohli.

"Úvod bol z našej strany veľmi dobrý. Od desiatej minúty ale začali Košičania hrať a potom nám doslova ušla celá druhá tretina. Mali sme tam veľa oslabení, vôbec sme nestrieľali na bránku. Tam sa zlomil zápas," priznáva brankár Tomáš Tomek. Neschopnosť streliť prvý gól zamrzela i útočníka Jána Románka. "Chcelo to streliť gól. Príčina prehry je ale ukrytá v druhej tretine, kedy sme inkasovali dva góly. Nedá sa pritom povedať, že by sa súper zlepšil. To my sme prestali hrať svoj disciplinovaný hokej, nevyhadzovali sme puky z vlastného pásma, začali sme faulovať a z toho plynuli góly."

Gólman Tomek dostal pred Martinom Šúrekom prednosť vôbec prvýkrát v rámci série. Svoj tím podržal, prekonať ho dokázali len Marek Svatoš s Richardom Jenčíkom. V prvom prípade išlo o utešené zakončenie bývalého kanoniera z NHL. "Marek tam prehral obrancu a musím uznať, že veľmi dobre zavesil," popísal prvú z dvoch gólových situácií z druhej tretiny piešťanský brankár. Druhýkrát inkasoval z trestného strieľania. "Zbytočne som zareagoval na naznačenie strely. Potom sa s tým už nedalo nič robiť." Gólovú bodku potom urobil opäť Jenčík pri záverečnej power play ŠHK 37.

{+T120520}

Piešťany tak nevyužili komornú atmosféru, ktorá domácim príliš nepomáhala. "Už nás to ani neprekvapilo, nakoľko atmosféra je tu rovnaká už od štartu semifinále. Tá návštevnosť je bohužiaľ s výnimkou Nitry všade biedna," pomenoval jeden z veľkých problémov Tipsport extraligy Románek.

Na podporu fanúšikov sa budú naopak "havrani" spoliehať v šiestom zápase. Ten môže byť pre nich posledným v sezóne a podľa toho k nemu plánujú aj pristúpiť.

"Dúfame, že doma zvíťazíme a pricestujeme sem na siedmy duel. Potrebujeme sa v prvom rade vyhnúť hlúpym chybám a podať koncentrovaný výkon počas šesťdesiatich minút," želá si Tomáš Tomek a Ján Románek pridáva: "Jasne sme si povedali, že doma musíme urobiť všetko pre návrat do Košíc. Potrebujeme sa vrátiť k tomu, čo nám prinášalo úspech. Odovzdať poctivý obranný výkon a premeniť nejakú tú šancu. Ideálne by bolo streliť prvý gól. Košice sú veľmi fyzické mužstvo a hrať sa s nimi dá len dovtedy, pokiaľ je stav nerozhodný, alebo vediete. Ak sa dostanú na koňa, tak je to veľmi ťažké."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk