HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nórsky zväz odobril Valerenge Oslo štart v KHL
zdroj:

Nórsky zväz odobril Valerenge Oslo štart v KHL

Novinky z Kontinentálnej hokejovej ligy (3. apríl 2014)

Novinky z Kontinentálnej hokejovej ligy (3. apríl 2014):

Nórsky zväz odobril Valerenge Oslo štart v KHL

Nórsky hokejový zväz (NIHF) dovolil klubu Valerenga Oslo pokračovať v procese začleňovania do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Informáciu priniesol portál R-Sport.ru s odvolaním sa na generálneho sekretára NIHF Ottara Eideho. "V stredu sme absolvovali ďalšie kolo rozhovorov a vo štvrtok ráno sme klubu poslali správu, že môže 'zaklopať na dvere' KHL a podať žiadosť o vstup do tejto súťaže. S klubom sme v neustálom dialógu, stále však potrebujeme niektoré doplňujúce informácie o podmienkach 'prestupu' do inej ligy," uviedol Eide. Vedenie mužstva z predmestia Osla chcelo podať žiadosť o vstup do KHL už v marci, no čakalo na stanovisko národného zväzu.

Valerenga chce hrať v KHL s kádrom zloženým prevažne z nórskych hokejistov, ktorých by mohli doplniť Švédi. Informácie o tom, že nórsky klub uvažuje o vstupe do súťaže, sa objavili už skôr. Najväčším problémom pre 26-násobného národného šampióna pri možnom vstupe do KHL je stará aréna Jordal Amfi, ktorá v súčasnosti pojme len 4450 divákov.

V Čeľabinsku sa rozlúčili s trénerom Belousovom

Hlavný tréner Traktora Čeľabinsk Valerij Belousov končí pôsobenie v tíme účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy. Vedenie klubu sa rozhodlo s koučom po nevydarenej sezóne, v ktorej Traktor ako vlaňajší finalista Gagarinovho pohára nepostúpil do play-off, nepredĺžiť kontrakt. V Čeľabinsku už hľadajú nového kormidelníka.

"Rozišli sme sa s Valerijom Belousovom. Nepredĺžim s ním vzájomnú dohodu. Ak bude pokračovať v kariére, budeme len radi. V prípade, že sa rozhodne definitívne rozlúčiť s trénerstvom, potom by sme mu na niektorom z domácich zápasov v budúcej sezóne pripravili rozlúčku," vyhlásil pre championat.com viceprezident Traktora Vladimir Krečin.

Šesťdesiatpäťročný Belousov bol na lavičke Traktoru od roku 2010. Predtým viedol tím z Čeľabinska aj v rokoch 1990 až 1995. Pracoval tiež v Magnitogorsku a Omsku.

Sanford, Gorochov a Moziakin hviezdami marca

Curtis Sanford z Lokomotivu Jaroslavľ, jeho klubový spoluhráč Iľja Gorochov a kapitán mužstva Metallurg Magnitogorsk Sergej Moziakin sa stali najlepšími hráčmi v kalendárnom mesiaci marec v Kontinentálnej hokejovej lige. Rozhodla o tom komisia pre ocenenia KHL.

Za najlepšieho brankára vyhlásili Curtisa Sanforda, ktorý odchytal štrnásť duelov a v dvoch z nich neinkasovali ani raz. Celkovo zaznamenal úspešnosť zásahov 94,92 % a priemer 1,65 inkasovaného gólu na jeden duel. Obrancu Gorochova vyzdvihli za osem kanadských bodov (2+6) a sedem "plusiek" v pätnástich dueloch. Moziakin v jedenástich stretnutiach dosiahol sedem presných zásahov a pridal aj trinásť gólových prihrávok.

Za nováčika mesiaca vyhlásili brankára Andreja Vasilevského z Ufy.

Informácie zverejnil web KHL.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk