HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Krátka oslava, oddych a potom hurá na Nitru!
zdroj: jäzva

Krátka oslava, oddych a potom hurá na Nitru!

"Piešťanci sú veľkí bojovníci, ktorí nás naozaj potrápili. Bola to vyrovnaná séria, v ktorej rozhodli naše skúsenosti a fakt, že i my sme dokázali zabojovať," hodnotí Tomáš Marcinko

Siedmy postup do finále v rade, príležitosť na zisk siedmeho slovenského titulu! Košickí hokejisti potvrdili neuveriteľnú stabilitu výkonov a zatiaľ čo napríklad Nitra zabojuje o zlato premiérovo, v podaní "oceliarov" sa zdá byť zisk finálovej miestenky rutinnou záležitosťou. Nebolo to ale ľahké, zhodujú sa zverenci Antona Tomka po sérii proti Piešťanom.

"Videl som všetky zápasy a môžem povedať, že to bol veľmi húževnatý súper. Piešťanci sú veľkí bojovníci, ktorí nás naozaj potrápili. Bola to vyrovnaná séria, v ktorej rozhodli naše skúsenosti a fakt, že i my sme dokázali zabojovať. Myslím si, že celkovo sme boli lepší," vyslovil sa po postupe útočník Tomáš Marcinko, ktorý odohral vo štvrtok prvý zápas od nešťastného zranenia na olympiáde v Soči. Dlhá pauza na ňom ale viditeľná nebola a po návrate to bol opäť ten dravý a fyzicky aktívne hrajúci "Mara". "Verím, že som chlapcom aspoň z časti pomohol. Poviem pravdu, po takej prestávke som nečakal nič svetaborné a išlo mi hlavne o to, aby som sa dostal do zápasového tempa. Osobne som cítil, že to ešte nie je úplne stopercentné, ale v priebehu zápasu to bolo lepšie a lepšie. Každým súbojom sa to zlepšovalo a hoci sa do toho ešte potrebujem dostať, mal som celkom fajn pocit."

Bol to práve 25-ročný center (v treťom útoku nahradil Mateja Češíka laborujúceho s otrasom mozgu), kto mohol otvoriť skóre šiesteho semifinále. V stredom pásme využil zaváhanie Mateja Hamráka a následne sa rútil sám na Tomáša Tomeka. "Škoda, že z toho nebol gól. Dodalo by mi to viac sebavedomia, veď po takej pauze pomôže každá dobrá vec. Brankár mi to chytil, ale ja som sa tešil hlavne z toho, že som mohol konečne hrať," vyjadril sa pre hokej.sk Marcinko.

{+T120710}

Play-off prebudenie netradičného strelca

To čo nevyšlo jemu, podarilo sa v poslednej minúte druhej tretiny počas presilovej hry Radkovi Deylovi. Dvadsaťštyriročný obranca čakal na gól tri roky, v aktuálnom play-off už ale vyslal brankárom tri gólové pozdravy. Tak tomu sa hovorí strelecká forma!

"Tomu sa hovorí veľký úsmev!" koriguje naše konštatovanie vysmiaty Deyl. "Padá mi to tam a ja som rád, že pomáham posúvať sa mužstvu do finále. Na ten gól sa čakalo veľmi dlho a vedeli sme, že kto ho strelí, ten bude v zápase na koni. Mali pár šancí, ale robili aj chyby v rozohrávke a viac čistých šancí sme mali my. Trpezlivá hra slávila úspech."

O strelení gólu pritom v prvej chvíli presvedčený rozhodne nebol. Puk vystrelený od modrej čiary si ale napokon kľukatou cestičkou našiel smer až za chrbát inak výborného Tomeka. "Bol som si vedomý teču, ale v prvom momente to vyzeralo tak, že brankár má puk niekde v náručí. Až potom tam zodvihol ruky Marek Bartánus a začal kričať gól. Ostal som príjemne prekvapený!" konštatuje šťastný strelec.

"Nie je to netradičný strelec, bolo ho treba len prebudiť," usmieva sa v súvislosti so streleckým prebudením Deyla v play-off Richard Jenčík. Ten oslávil svoje štvrtkové meniny dôležitým druhým gólom, ktorý mal napokon punc víťazného.

{+T120759}

Za vydarené meniny ho ešte zrežú

"Takto pekne mi to na meniny ešte asi nevyšlo. Gól, víťazstvo, postup. Všetko to vyšlo krásne na tento sviatočný deň a to ma môže len tešiť," pokračuje Jenčík. "Musím ale povedať, že posledný krok býva najťažší a tento zápas to potvrdil. Prakticky štyridsať minút sa čakalo na gól a ten Radkov presný zásah bol veľmi dôležitý."

Dobre naladený Deyl ale tímovému pokladníkovi odkazuje, aby sa toľko netešil. Za vydarený deň mu ešte vystavia v šatni patričný účet. "Musíme mu to vypočítať my, pretože sám Rišo by si veľkú sumu nevyrúbil. My ho ale poriadne zrežeme!"

Pri samotnom hodnotení semifinálovej série už volí zadák s reprezentačnými skúsenosťami vážnejší tón. "Napokon to vyzerá celkom hladko. Ľahké to ale určite nebolo. Po obrovskom výbuchu v druhom domácom zápase sme si povedali, že túto sériu jednoducho nemôžeme pustiť. Trpezlivou hrou sme si to potom priklonili na svoju stranu."

Vo finále ponúknuť skvelé divadlo

Tréner Anton Tomko odmenil svojich zverencov za zvládnutý šiesty zápas voľným víkendom a v Steel Aréne sa v rámci začiatku prípravy na finále stretnú až v nedeľu podvečer. Jedno je ale isté už teraz - "oceliari" vnímajú Nitru s plným rešpektom a oslava postupu do finále bude viacmenej symbolická.

"Nejaké veľké oslavy to určite nebudú. Do finále neostáva veľa času. Chvíľu sa potešíme, oddýchneme a začneme s prípravou na Nitru. Je to zaslúžené finále. Oba tímy zvádzali po celú sezónu boj o prvé miesto a teraz sa tešíme na poslednú sériu sezóny," hovorí Richard Jenčík.

 "Bude to vyvrcholenie sezóny a ja verím, že divákom na oboch štadiónoch ponúkneme skvelé divadlo. Stretnú sa najlepšie tímy súťaže a to je dobrý predpoklad," zamýšľa sa Tomáš Marcinko a Radek Deyl na margo Nitry pridáva. "Ja som ich zápasov veľa nevidel. Viem, že v druhej sérii sa hral ofenzívny hokej a v Nitre panuje úžasná atmosféra. Potrebujeme hrať v prvom rade čisto. Ich presilovka je naozaj neskutočná. Nemôžeme na nich vyletieť ako Bystrica, ktorá z prehnanej snahy kopila fauly. Teraz si ale oddýchneme, pripravíme sa a potom hurá na Nitru!"

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk