HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Havranom zvlhol pušný prach v nesprávny čas. A tak dolietali
zdroj: jäzva

Havranom zvlhol pušný prach v nesprávny čas. A tak dolietali

"Nemyslím si, že by nám chýbali sily. Chcelo to ale nejaký šťastnejší moment, gól, ktorý by v nás zapálil iskru. Prišlo to neskoro a už sme sa nestihli tak zdravo zblázniť," uviedol Tibor Melichárek

Piešťanský kapitán Richard Filip si želal ku štvrtkovým meninám jediný darček - víťazstvo a cestu na rozhodujúci siedmy semifinálový zápas do Košíc. Táto prosba ale ostane nenaplnená. "Havrani" podľahli na vlastnom ľade "oceliarom" 1:2 a pre túto sezónu tak dolietali.

"Škoda, meniny veru nevyšli podľa mojich predstáv," povzdychol si Richard Filip pre hokej.sk. "Nezačali sme zle, ale nedokázali sme streliť prvý gól. To sa podarilo súperovi a hoci sme sa snažili, ku koncu nám už dochádzali sily. Košice dobre korčuľovali a ku koncu sme už nevládali."

Žlto-modrí vstúpili do zápasu aktívne, postupne ale kopili defenzívne hrubice, po ktorých sa dostávali hostia do solídnych príležitostí. Tvrdou ranou pre psychiku ŠHK 37 bol gól do šatne z hokejky Radka Deyla počas presilovky HC v závere druhej tretiny.

"Ten gól nás určite nalomil. V oslabovej hre tam došlo k nešťastnému teču a taký moment bol veľmi nepríjemný," konštatuje piešťanský kapitán, na ktorého nadväzuje útočník Tibor Melichárek. "Možno nás ten gól ani natoľko nezlomil, ako ich nakopol. Potom to už zavreli a nám chýbal gól. V podstate sme nevedeli dva zápasy skórovať, ten jediný presný zásah prišiel veľmi neskoro."

Pušný prach zvlhol Piešťancom v ten najhorší možný moment. Po nule v piatom zápase série prekonal Rastislava Staňu Melichárek až 28 sekúnd pred koncom šiesteho duelu. A ako sám hovorí, to už bolo päť minút po dvanástej.

"V posledných dvoch zápasoch sme prestali strieľať góly a to nám veľmi chýbalo. Potrebovali sme sa ujať vedenia a to sa nestalo," pokračuje Melichárek. "Nemyslím si, že by nám chýbali sily. Chcelo to ale nejaký šťastnejší moment, gól, ktorý by v nás zapálil iskru. Prišlo to neskoro a už sme sa nestihli tak zdravo zblázniť."

V súvislosti s hodnotením celej série tu bol ešte jeden dôležitý faktor, ktorý pomenoval útočník Ján Románek. "Naše presilové hry. Mali sme ich dostatok, ale doslova sme v nich vyhoreli. Okrem toho rozhodovali skúsenosti Košíc, nepoložili sa ani za nepriaznivého stavu."

Aj druhú sezónu v Tipsport extraligovej spoločnosti ukončili hokejisti z kúpeľného mesta ziskom štvrtého miesta. Reakcia a silná vďaka fanúšikov navrávajú, že o sklamaní nemôže byť reč. Takto za čerstva ale vypadnutie vždy bolestivé.

"Ak by nám pred sezónou povedali, že skončíme štvrtí a odohráme vyrovnanú sériu proti Košiciam, tak by sme to možno brali. Teraz sme ale sklamaní," zadefinoval pocity piešťanskej šatne Románek.

{+T120762}

"Obhájiť je vždy ťažšie. Minulý rok súperi nevedeli, čo od nás čakať. Teraz nás už brali vážnejšie a s odstupom času si asi povieme, že to štvrté miesto je pekný úspech," uvedomuje si Richard Filip. "Musíme jednoducho priznať, že nás vyradil silnejší súper a ostáva im popriať veľa šťastia do finále. Nitra hrá výborne a myslím si, že to bude pekné, útočné finále."

"Na hodnotenie je ešte priskoro, ale nebola to neúspešná sezóna. V podstate sme potvrdili minuloročné umiestnenie," ponúka svoj záverečný verdikt Tibor Melichárek. "Vyčítať nám asi nebude nikto nič, ale chceli sme sa ešte raz vrátiť do Košíc. Musíme však uznať, že majú vyššiu hernú kvalitu a boli hokejovejší. Mohli sme ich ale potrápiť ešte o kúsok viac. Nechýbalo veľa. Škoda, pretože nie je príjemné končiť sezónu prehrou."

Pred rokom zastavil piešťanskú púť v semifinále neskorší majster zo Zvolena. Myslia si "havrani", že tento rok to bude rovnaké? "Ťažko povedať. Košice majú veľkú kvalitu a dokážu ustáť i pasáže, v ktorých im to príliš nejde. V Nitre ale panuje veľká eufória a ich ofenzívna sila je obrovská. Sám som zvedavý na to, ako to vo finále dopadne. Bude to zaujímavý hokej," zamyslel sa 37-ročný útočník, ktorý ukončil sezónu so ziskom 37 bodov v pozícii najproduktívnejšieho hráča ŠHK 37. Pri otázke na nejakú radu pre nitriansky tím sa len pousmial: "Oni sú dosť múdri i sami. Určite niečo vymyslia."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk