HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tréner Klement už nebude pokračovať na lavičke Piešťan
zdroj: jäzva

Tréner Klement už nebude pokračovať na lavičke Piešťan

"Poviem to takto: v Piešťanoch na lavičke mužov už nebudem stáť. U mužov určite nie," uviedol 58-ročný český kouč, pričom nechcel byť konkrétnejší

Hokejistov ŠHK 37 Piešťany priviedol Milan Klement dvakrát po sebe na štvrté miesto v najvyššej slovenskej súťaži Tipsport extralige, ale o tretí prienik do semifinále v sérii sa už nepokúsi.

"Poviem to takto: v Piešťanoch na lavičke mužov už nebudem stáť. U mužov určite nie," uviedol v rozhovore pre Šport.sk 58-ročný český kouč (nar. 11. marca 1956), pričom nechcel byť konkrétnejší. ŠHK 37 stroskotal v tohtoročnom semifinále na vicemajstrovských Košiciach, ktorým podľahol 2:4 na zápasy.

"Štvrté miesto v tejto sezóne je pre Piešťany dobré. Košice síce boli v semifinále 'hrateľné', ale aj tak si myslím, že postúpili do finále zaslúžene. Poviem pravdu, mal som z tohto ročníka trochu obavu. V klube totiž vládla po prvej a premiérovej sezóne v extralige veľká eufória, potom sa ťažko hráči štartujú do nového ročníka. To bolo vidieť aj na začiatku, ktorý nebol vôbec dobrý. V priebehu ďalšej fázy sme však už potvrdili, že vieme hrať dobrý hokej. Určite to poteší, keď obsadíte dva roky po sebe štvrté miesto. De facto sme stále nováčik, čiže aj táto sezóna bola z našej strany dobrá," doplnil pre Šport.sk pardubický rodák Klement.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk