HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Chýbal kúsok šťastia, poťažkali si Nitrania
zdroj: jäzva

Chýbal kúsok šťastia, poťažkali si Nitrania

"K tomu, aby sme to dotiahli do víťazného konca nám chýbal kúsok šťastia. Tak ako sme prehrali, mohli sme i vyhrať," vyslovil sa pre hokej.sk obranca Nitry Tomáš Nádašdi.

Vyrovnanejšie to už azda ani byť nemohlo. Úvodný finálový duel medzi Košicami a Nitrou priniesol divákom výborný hokej vo výbornej atmosfére s maximálnym možným napätím do poslednej chvíle. Domáci trikrát viedli, nezlomní hostia spod Zobora dokázali trikrát vyrovnať. Rozuzlenie neprinieslo ani predĺženie a o všetkom tak rozhodovala až napínavá séria samostatných nájazdov. V nej "corgoni" nevyzreli na Rastislava Staňu a do štvrtkovej odvety tak nastúpia za nepriaznivého stavu.

"K tomu, aby sme to dotiahli do víťazného konca nám chýbal kúsok šťastia. Tak ako sme prehrali, mohli sme i vyhrať," vyslovil sa pre hokej.sk obranca Nitry Tomáš Nádašdi. "Nič sa ale nedeje, teraz sa potrebujeme pripraviť na druhý zápas."

So slovami nitrianskeho zadáka sa nedá polemizovať. Nitra mala svoje príležitosti, no premenila len tri a to tentoraz nestačilo.

"Veľké šance boli na oboch stranách. Nás podržal Robert, ich podržal Staňa. Útočníci sú tu ale na to, aby prekonávali i výborných brankárov," pridáva svoj názor útočník Roman Tománek, ktorý volá pred ďalšími zápasmi finálovej série po vyššej efektivite. "To je to, čo vyhráva zápasy. Stretli sa dva super tímy a nikto nemôže očakávať, že nedôjde k žiadnym chybám. Na našej strane sa bohužiaľ nenašiel nikto, kto by dokázal streliť ten potrebný víťazný gól."

Zverenci Antonína Stavjaňu pricestovali do Košíc už v utorok, chvíľu im ale trvalo, kým sa v Steel Aréne rozpozerali. Po úvodných piatich minútach prehrávali na strely 0:8 a na svojom konte už mali aj inkasovaný gól.

"Čakali sme, že začnú aktívne, ale v úvode sme boli aj tak akýsi zakríknutí a nervózni. Keď sme ale vyrovnali na 1:1, tak sme si uvedomili, že je to len hokej a musíme si ho užívať. Samozrejme, zároveň hrať zodpovedne. Videli sme, že môžeme byť úspešní aj proti Košiciam, veď tie nájazdy boli vabank," pokračuje v hodnotení tesnej prehry 2:3 po samostatných nájazdoch Tománek.

{+T120951}

S výsledkovým vstupom do série nemôžu byť Nitrania spokojní, za výkon ich ale kritizovať nemožno. Rovnako ako Košičania, aj oni prispeli k výbornému zápasu, ktorý sa jednoducho musel páčiť.

"Presne tak, myslím si, že to bol dobrý zápas. Nehralo sa žiadne vyčkávanie na chyby a obaja sa snažili o aktívnu hru," zamýšľa sa Tomáš Nádašdi, ktorý nezabudol poďakovať početnej skupine bielo-modrých fanúšikov. "Nitrianski diváci dokážu urobiť správnu atmosféru kdekoľvek. Sme radi, že ich máme, veď hokej sa hrá pre divákov."

Druhý zápas je na programe už vo štvrtok a hokejisti spod Zobora veria, že v ňom naplnia svoj cieľ, ktorým bol zisk aspoň jedného víťazstva z východu republiky.

"Verím, že sa nám to podarí vo štvrtok a aj keby nie, nemôžeme vešať hlavy. Potom prídu na rad naše domáce zápasy a tie chceme v každom prípade vyhrať. Séria len odštartovala a všetko podstatné je len pred nami," zakončil Roman Tománek.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk