HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Diváci pripomenuli Bartošovi staré dobré časy,  poďakoval sa im víťazným gólom
zdroj: jäzva

Diváci pripomenuli Bartošovi staré dobré časy, poďakoval sa im víťazným gólom

"Samozrejme, gól i víťazstvo venujem manželke Petre a malej Miuške. Toto je ale len taký malý darček, najradšej by som im venoval titul," hovorí Gabriel Spilar

Malú Miu privítal na svete tak, ako sa na hrdého otca patrí. Košický útočník Gabriel Spilar raz bude môcť svojej dcérke rozprávať o tom, ako jej už ako trojdňovej venoval dôležitý finálový gól, ktorý dopomohol Košiciam k prvému finálovému víťazstvu v rámci série proti Nitre.

"Samozrejme, gól i víťazstvo venujem manželke Petre a malej Miuške. Toto je ale len taký malý darček, najradšej by som im venoval titul. Verím, že príde i k tomu, čakajú nás ale ešte tri ťažké kroky," vyslovil sa so šibalským úsmevom 33-ročný útočník "oceliarov". Na margo cesty za víťazstvom 4:3 po samostatných nájazdoch už vážnejším tónom pridal: "Nebol to ľahký zápas, ale o tom to všetko je. Nitra má výborné mužstvo, my takisto. Všetky zápasy teda budú podobne vyrovnané. Rozhodovali chyby a ja si dokonca myslím, že sme ich urobili viac ako súper. Bol to taký prvý, oťukávací zápas a je dôležité, že sme ho zvládli. Zajtra to bude ešte ťažšie a my sa potrebujeme vyvarovať toľkých chýb. Chce to kvalitný výkon a streliť o gól viac ako Nitra."

{+T120967}

O tom, že východniari vykročili do finále správnou nohou, rozhodol v sérii samostatných nájazdov nestarnúci Peter Bartoš. Ako jediný našiel recept na Roberta Kristana, keď ho prekonal svojim osvedčeným spôsobom.

"Je to zakončenie, ktoré praktizujem roky. Kristan je v našej lige prvý rok a tak to možno nepoznal. Vyšlo to a som rád, najpodstatnejšie však je, že sme vyhrali prvý zápas série. Víťazstvo  musíme veľmi rýchlo hodiť za hlavu, pretože zajtra je nový deň. Všetci si dobre pamätáme na semifinále, kedy sme po vydarenom prvom zápase proti Piešťanom o deň neskôr neuspeli. Z toho sa potrebujeme poučiť," krotí prehnanú radosť Bartoš. Na slovinského reprezentanta sa rozbehol v nájazdovej sérii hneď dvakrát. "Pri prvom nájazde som bol rozhodnutý na sto percent, ale nevyšlo to. Nebol som spokojný a aj ma  zaskočilo, že ma tréner poslal na ďalší pokus. Pri druhom som trochu váhal a keď som sa dostal medzi kruhy, povedal som si, že to skúsim ešte raz."

Okrem víťazstva "oceliarov" potešila i pravá hokejová atmosféra, ktorá po dlhom čase opantala Steel Arénu.

"Nitrianski fanúšikovia to paradoxne v dobrom zmysle slova vyprovokovali a oživili i naše publikum. Verím, že sme ľudí potešili a na druhý zápas prídu ešte vo väčšom počte. Potrebujeme ich podporu," hovorí Spilar a pochvalne sa na adresu divákov vyslovil i Bartoš. "Som rád, že atmosféra bola po dlhom čase opäť super. Hrá sa finále a teší ma, že naši fanúšikovia sa nenechali zahanbiť. Pripomínalo mi to staré dobré časy."

Potešiť fanúšikov sa chystajú Košičania i vo štvrtok. Nič jednoduché ale nečakajú. "Nitra príde s inou taktikou a bude dôležité zachytiť úvod zápasu. Chce to opäť stopercentný prístup," uvedomuje si Peter Bartoš a Gabriel Spilar pridáva. "Víťazný vstup je vždy pozitívnejší, ako keby sme prehrávali. Nitra sem prišla vyhrať aspoň jeden zápas a určite urobí všetko preto, aby jej to vyšlo aspoň vo štvrtok. Musíme sa opäť sústrediť na seba a odohrať ďalší dobrý zápas."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk