HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Radosť z víťazstva tlmila ukrutná bolesť
zdroj: jäzva

Radosť z víťazstva tlmila ukrutná bolesť

"Neviem či ste už niekedy mali niečo zlomené, ale bolí to riadne. Trafil ma presne do toho zlomeného palca," uviedol H. Ručkay na margo nepríjemneho ataku zo strany Deyla

Poučení následkami slabého vstupu do stredajšieho úvodného finálového duelu, nastúpili Nitrania do štvrtkovej odvety oveľa odvážnejšie a aktívnejšie. A ich snaha nezostala bez gólovej odozvy. Už v druhej minúte otvoril skóre stretnutia Henrich Ručkay a po desiatich minútach zvýšil na 2:0 Richard Mráz. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o rozhodujúce momenty stretnutia. Výborne chytajúci Robert Kristan nestačil len na strelu Martina Štrbáka a "corgoni" si pod Zobor odviezli vytúžený bod.

"Je to vydreté, ale veľmi cenné víťazstvo," vyslovil sa po víťazstve 2:1 útočník Henrich Ručkay, ktorý skóroval v oboch súbojoch v Steel Aréne. "To ma samozrejme teší a snáď mi to vydrží i v ďalšom priebehu série."

Svoj 26. presný zásah sezóny zaznamenal H. Ručkay už po 94 sekundách hry. Aj vďaka tomu sa na hokejky hostí usadil od úvodu pokoj a počas väčšiny zápasu mali réžiu vo svojich rukách.

"Povedali sme si, že si musíme dať pozor na úvod a hneď to vyzeralo lepšie. Dlho to vyzeralo veľmi dobre, no zbytočnými faulami sme sa dostali pod tlak a od toho kontaktného gólu to bolo ešte ťažšie. Povedali sme si však, že to jednoducho udržíme za každú cenu. Som rád, že to vyšlo," pridáva na margo cesty za víťazstvom 31-ročný piešťanský odchovanec.

{+T121097}

Po záverečnom klaksóne prepukli pri bránke Roberta Kristana oslavy, autor prvého gólu ale v radostnom klbku chýbal. V tom čase totiž prežíval bolestivé muky. V samotnom závere inkasoval nepríjemný úder od Radka Deyla priamo do palca, ktorý sa ešte stále nezahojil po sekere Jamesa Martina v druhom semifinálovom zápase.

"Neviem či to bol úmysel, opýtajte sa na to jeho. Ťažko povedať," netajil hnev na zbytočný atak zo strany súpera. "Neviem či ste už niekedy mali niečo zlomené, ale bolí to riadne. Trafil ma presne do toho bolestivého miesta."

Vďaka zisku víťazstva sa pochopiteľne znáša bolesť ľahšie. Nitrania na východe získali, čo získať chceli a teraz sa už tešia na domáce publikum.

"Séria sa teraz sťahuje k nám a ja si myslím, že doma budeme ešte lepší. Hala bude burácať a to nás potlačí dopredu. Teraz sme unavení, ale máme pár dní na oddych a fanúšikovia nám dodajú nové sily," zamýšľa sa Henrich Ručkay, ktorý vystríha košickú defenzívu pred horúcimi chvíľkami. "Majú dobrý útok, ale sú zraniteľní v obrane. Ak ich zatlačíme do ich pásma, tak máme veľkú šancu uspieť."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk