HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kým sa košický motor zahrial, bolo už neskoro
zdroj: jäzva

Kým sa košický motor zahrial, bolo už neskoro

"Niekedy je to hlavne o vôli a bojovnosti. Prinútiť sa k lepšiemu pohybu a agresivite. Dôležitý je i charakter. V play-off musíte bojovať za každého stavu," hovorí Martin Štrbák

Nepoučili sa. Košickí hokejisti utŕžili v semifinálovej sérii proti Piešťanom dôležitú lekciu, keď po víťaznom vstupe utrpeli v druhom súboji tvrdú domácu prehru. Vo štvrtkovom druhom finále proti Nitre sa dopustili recidívy. Podobne ako vtedy, aj tentoraz im absolútne nevyšiel úvod stretnutia, aktívnejším súperom sa nechali prestrieľať a po prvej dvadsaťminútovke prehrávali 0:2. Neskôr postupne pridávali, no skôr než stihli rozbehnút svoj motor na plné obrátky, tešili sa už "corgoni" z aplauzu svojich fanúšikov.

"Včera sme začali s úplne iným pohybom ako dnes. Prvú tretinu sme totálne pohnojili. Nitrania tentoraz vyzerali sviežejšie a lepšie korčuľovali. Z toho pramenili i naše chyby a góly," priznal nedostatky z prvej tretiny útočník Tomáš Marcinko po prehre 1:2. "Zápas sa má hrať šesťdesiat minút a my sme tentoraz odohrali tridsať, maximálne štyridsať. To sa v play-off nevypláca."

Okrem vlažného úvodu musí východniarov mrzieť i hra v presilovkách. Svoj jediný gól síce strelili práve pri početnej výhode, päť ďalších presiloviek ale ostalo nevyužitých. Počas štvorminútovej v prvej tretine dokonca nevyslali na Kristana ani jedinú strelu.

"To bol ďalší veľký problém. Nepremenili sme šance v podobe množstva presiloviek a takto sa nedá pomýšľať na víťazstvo," súhlasí 26-ročný center "oceliarov".

O potrebný kontaktný gól sa postaral v 49. minúte presnou strelou Martin Štrbák. Na povel do útoku zo strany kapitána už ale jeho spoluhráči rovnako efektívnym spôsobom nadviazať nedokázali.

"Chýbal väčší pokoj na hokejkách. Šancí bolo dosť. Nitra ale naozaj bojovala a hoci tam puk viackrát balansoval na bránkovisku, tentoraz sme nemali ten potrebný kúsok šťastia," povzdychol si Štrbák.

{+T121170}

Finálová séria sa od nedele presunie pod Zobor a ziskom cenného víťazstva zo Steel Arény sa výhoda presunula na stranu Nitry. Košičania ale predstavujú dostatočne skúsený tím, ktorý vie veľmi dobre, že niet dôvodu na paniku. Takto pred rokom to bolo v semifinále proti "corgoňom" po dvoch zápasoch rovnako nerozhodné a východniari napokon triumfovali 4:1 na zápasy. A podobne priaznivá je i čerstvá skúsenosť zo série proti Piešťanom.

"Presne tak, či už minulý rok, alebo proti Piešťanom, tam všade sme sa presvedčili o tom, že jedna prehra nič neznamená. Verím, že nadviažeme na naše doterajšie výkony na klziskách súperov a zaberieme podobne ako v predošlých dvoch sériách," nestráca odhodlanie Tomáš Marcinko. "Áno, prehrali sme, ale v play-off sa hrá na štyri víťazné zápasy. A je jedno, či prehráte doma, alebo vonku. My im to chceme vrátiť na ich klzisku. A že to tam bude peklo? Pred plnými tribúnami sa hrá dobre i súperom. Hokejová atmosféra dokáže motivovať a nebral by som to ako našu nevýhodu. Základom bude korčuľovať a hrať čisto."

Pozitívne naladený zotrváva i kapitán Martin Štrbák. Zároveň si ale veľmi dobre uvedomuje, že v Nitre bude musieť jeho tím ukázať omnoho viac, ako v druhom domácom súboji.

"My budeme hrať stále rovnako. Máme svoju taktiku a systém. Niekedy je to ale hlavne o vôli a bojovnosti. Prinútiť sa k lepšiemu pohybu a agresivite. Dôležitý je i charakter. V play-off musíte bojovať za každého stavu a nenechať sa rozhádzať, ak napríklad prehrávate," dodal 39-ročný matador.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk