HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prvý a hneď víťazný. Mrázovu veľkú chvíľu vyveštil Lelkeš
zdroj: jäzva

Prvý a hneď víťazný. Mrázovu veľkú chvíľu vyveštil Lelkeš

"Myslím si, že ten štadión asi praskne. Už pred sériou bolo veľkým problémom zohnať lístky a hala bude určite natrieskaná," teší sa Richard Mráz

"Sú aj dôležitejšie zápasy, toto je len začiatok v play-off," zareagoval Richard Mráz až prekvapivo skromne na našu otázku, či išlo o jeho najdôležitejší gól doterajšej kariéry. Pravda, 21-ročný Richard Mráz nasúkal v minulosti viacero cenných gólov vo farbách Tatranských Vlkov v MHL či dokonca na svetových juniorských šampionátoch, štvrtkový presný zásah v Steel Aréne mal ale viacero dôležitých prívlastkov. Pre talentovaného útočníka z Nových Zámkov bol prvým v aktuálnej sezóne, prvým v seniorských farbách Nitry a čo je najdôležitejšie, do histórie sa zapíše ako víťazný moment druhého finále.

"Samozrejme, bol to veľmi podstatný gól a som rád, že som prispel k víťazstvu," naznačil predsa len obrovskú radosť Mráz, ktorému už vopred predvídal túto veľkú chvíľu spoluhráč z útoku. "Naplnil som veštbu Riša Lelkeša. Pred zápasom mi totiž povedal, že strelím víťazný gól!"

Pravda, v čase vsietenia spomínaného gólu ešte mladý útočník určite netušil, že to bude víťazný presný zásah "corgoňov". Prebiehala len desiata minúta a hoci už hostia viedli 2:0, pred nimi bolo ešte päť šestín stretnutia.

{+T121166}

"V prvom zápase strelili Košice rýchly gól, ktorý bol pre nás dosť nešťastný a podkopol nám nohy. V odvete sme ale hrali vynikajúco od úvodu až do konca. Podali sme stopercentný defenzívny výkon a dopustili sme sa minima chýb. Takto musíme hrať stále," pochvaľuje si štvrtkový výkon celého mužstva Richard Mráz. Azda najviac ho potešila hra tímu v oslabových hrách. "Bol to jeden z kľúčových momentov zápasu. V oslabeniach sme ich až na tú Štrbákovu strelu nepustili do poriadneho zakončenia. Tým gólom sa chytili a v závere sme už čas tlačili očami dopredu, našťastie sme to ale zvládli."

Pod Zobor sa tak modro-bieli vrátili s cenným ziskom a spoliehajúc sa na fanúšikovskú eufóriu teraz poškuľujú po domácom zabezpečení si majstrovských mečbalov.

"Budeme sa spoliehať na domácu silu a skvelých divákov, ktorí nás ženú napred. Očakávam, že to bude opäť vyrovnané a budú to zápasy o jednom či dvoch góloch," zamýšľa sa Richard Mráz, ktorému už teraz behajú po chrbte zimomriavky pri predstave atmosféry, ktorá opantá domáci stánok "corgoňov". "Myslím si, že ten štadión asi praskne. Už pred sériou bolo veľkým problémom zohnať lístky a hala bude určite natrieskaná. Ja verím, že bude i spokojná a užije si vynikajúce zápasy s dobrým koncom pre nás."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk