HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch...

Hlasy trénerov po piatkových zápasoch 21. kola Boss Extraligy:

Hlasy trénerov po piatkových zápasoch 21. kola Boss Extraligy:


HK ŠKP Poprad - HKm Zvolen 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Povedali po zápase:
Ján Šterbák (tréner Popradu): "Čakal som lepšie stretnutie. V predchádzajúcich dvoch domácich zápasoch proti Slovanu a Košiciam sme hrali dobre v útoku, ale dnes sme si vytvorili iba minimum gólových šancí. Zvolen hral dnes výborne v obrane. Podľa môjho názoru má najkvalitnejšie mužstvo v súťaži."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "V dnešnom zápase ma potešili tri veci. V prvom rade návšteva na popradskom zimnom štadióne, pretože lepšie sa hrá pred plnými tribúnami, ďalej to bol bezchybný výkon rozhodcov a samozrejme zisk dvoch bodov pred reprezentačnou prestávkou. Popradčania mali z nás až prílišný rešpekt, čakal som, že nás v úvode pritlačia. V druhej tretine sme dali dôležitý gól z presilovky. V záverečnej časti hry sa na nás opäť usmialo šťastie a som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca bez inkasovaného gólu."

Mestský hokejový club Nitra - HC Košice 3:10 (2:0, 1:7, 0:3)
Povedali po zápase:
Milan Barto (asistent trénera Nitry): "Zápas mal dve tváre a ja si nič podobné nepamätám. V prvej tretine chlapci plnili taktický zámer a na dôsledné bránenie sme ich upozorňovali aj cez prestávku. Avšak stačilo len pár minút a zápas sme nezvládli. Je to obrovské sklamanie, no všetko budeme riešiť s chladnou hlavou."
Milan Jančuška (asistent trénera Košíc): "Začali sme opatrne a so zabezpečenou obranou, napriek tomu sme inkasovali tri góly, keď Nitra vyťažila z minima maximum. Potom však prišiel z našej strany uragán, aký som ešte nezažil. Korigovali sme zostavu, pričom kapitán Ihnačák neustále burcoval hráčov a náš výkon sa zlepšil o 100 percent, čo by položilo každého súpera."

MsHK ŠKP Žilina - HC Slovan HARVARD Bratislava 2:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1- 0:0)
Povedali po zápase:
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Žilina ešte takýto dobrý hokej nevidela. Pri troške štastia sme mohli vyhrať, ale po chybe, keď sme držali puk, sme nechali Slovan vyrovnať. Z chlapcov sršala v každej minúte vôľa po víťazstve, ale vyzerá to tak, že Žilina nemá strelca."
Miloš Říha (tréner Slovana): "Bol to vynikajúci hokej. Domáci mali väčší tlak a šance v prvej polovici zápasu, potom sme viac z hry mali my. Deľba bodov je zaslúžená. Žilinčania sa vedia vyhecovať proti ťažkým súperom, čo potvrdili aj v zápase u nás na Slovane."

HK 36 Skalica - Martinský hokejový club Martin 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)
Povedali po zápase:
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Svedomito sme sa na toto stretnutie pripravili. Bol to posledný zápas pred prestávkou a chceli sme v ňom uspieť. Už vo Zvolene naznačoval náš výkon zlepšenie, dnešný zápas sa nám veľmi vydaril. Bol to jeden dobrý výkon, s ktorým sme mi tréneri a veríme, že aj diváci spokojní."
Milan Skokan (tréner Martina): "Sklamali sme na celej čiare. Čo išlo na bránu, to bol gól. Sklamali sme najmä z taktického poňatia hry. Hráči už boli asi na dovolenkách. Hoci sme do zápasu išli rozbití a zranení, to neospravedlňuje výkon, aký sme predviedli. Hráči musia odviesť maximum, naša sila je v korčuľovaní. Mali sme zrýchliť, pritvrdiť hru, aby mala náboj. Trikrát podčiarkujem, že Skalica nám ukázala, ako sa zápasy vyhrávajú - bojovnosťou, nasadením a túžbou po víťazstve."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk