HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kováčik je nadšený z atmosféry i úrovne, nahnevaný na degradáciu ligy médiami
zdroj: jäzva

Kováčik je nadšený z atmosféry i úrovne, nahnevaný na degradáciu ligy médiami

"Hral som vo viacerých ligách a tak môžem s čistým svedomím povedať, že išlo o špičkový hokej. Je hanbou, že takýto zápas neprišla odvysielať Slovenská televízia. A potom si kydáme na svoju ligu!"

Skvelý hokej v skvelej atmosfére. Jediné, čo hokejistom Nitry v historicky prvom finálovom stretnutí pod Zoborom chýbalo, bola radosť z víťazstva. Počas väčšiny zápasu pritom držali svojich priaznivcov vo výbornej nálade. Trikrát viedli a už už sa zdalo, že majú súpera z východu Slovenska na lopate. "Oceliari" im z nej ale zakaždým zosadli a napokon šupli do pece "corgoňov" gólom Richarda Jenčíka v predĺžení.

"Trikrát sme viedli a preto veľmi mrzí, že naša snaha napokon vyšla nazmar. Musím ale povedať, že Košice hrali naozaj výborne a klobúk dole pred ich výkonom. V predĺžení boli o kúsok lepší a strelili ten potrebný gól," povzdychol si útočník Nitry Miroslav Kováčik, v ktorom sa miešalo sklamanie z prehry s hrdosťou na predvedené. "Myslím si, že to bol vynikajúci zápas! Hral som vo viacerých ligách a tak môžem s čistým svedomím povedať, že išlo o špičkový hokej. Je hanbou, že takýto zápas neprišla odvysielať Slovenská televízia. V Čechách by sa to stať nemohlo. A potom si kydáme na svoju ligu!"

{+T121255}

Tretie finále opäť raz dokázalo, že vo fantastickom, hokeju nadmieru žičlivom prostredí, sa jednoducho nedá hrať zlý hokej.

"Hralo sa mi super. Hrať pred takouto kulisou, v takomto ošiali, tak to by som jednoducho doprial každému hokejistovi," neskrýva nadšenie z jedinečnej nitrianskej atmosféry. "Niečo také nemá obdobu ani na futbale, basketbale či hádzanej. V zahraničí by o takomto zápase spievali ódy a u nás sa napíše, že tá liga nemá úroveň. Bohužiaľ to vypisujú zakomplexovaní ľudia, ktorí skončili s hokejom v doraste a takto si ventilujú frustráciu. Ľudia si toto finále užívajú a my si to užívame s nimi. Som šťastný, že dokážeme ľudí potešiť nielen počas majstrovstiev sveta, ale i vďaka našej extralige."

Na skvelú kulisu sa môžu tešiť aktéri finálovej vojny i v pondelok. Nitrania ale veria, že tentoraz sa bude po stretnutí otriasať štadión domácou radosťou.

"Bohužiaľ, v riadnom hracom čase sme s nimi neprehrali a napriek tomu prehrávame 1:2. Zajtra je ale nový deň a urobíme všetko pre vyrovnanie série," prezentuje maximálne odhodlanie "corgoňov" Miroslav Kováčik.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk