HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nezlomné odhodlanie východniarov korunoval Jenčíkov gól v predĺžení
zdroj:

Nezlomné odhodlanie východniarov korunoval Jenčíkov gól v predĺžení

Košickí hokejisti predviedli v treťom finálovom súboji na ľade Nitry charakter a nezlomné odhodlanie. Trikrát prehrávali a v búrlivej atmosfére sa museli miestami cítiť ako v pekle.

Košickí hokejisti predviedli v treťom finálovom súboji na ľade Nitry charakter a nezlomné odhodlanie. Trikrát prehrávali a v búrlivej atmosfére sa museli miestami cítiť ako v pekle. Napokon to boli ale oni, kto si mohol po stretnutí zatancovať víťazný odzemok. Presnou strelou v siedmej minúte predĺženia sa o to postaral Richard Jenčík.

"Jednoducho mi to vyšlo. Mal som i kúsok šťastia, pretože puk tam najprv stál a potom brankárovi prepadol za chrbát," pousmial sa autor bodky za fantastickým nedeľňajším divadlom pod Zoborom. "Nebol to krásny gól, ale celé mužstvo si ho zaslúžilo. Ani na okamih sme sa totiž nepoložili a zakaždým sme dokázali zabojovať o dobrý koniec."

Zverenci Antona Tomka trikrát neustáli domácu snahu po ukojení víťazných očakávaní nastrieskanej haly, zakaždým ale pripravili "corgoňom" gólovú odpoveď. A zatiaľ čo Nitranom akoby postupne dochádzala para, hostia z východu udržali nastolené tempo až do konca.

"Možno ich pribrzdil ten vyrovnávajúci gól, možno dochádzali sily. Ťažko povedať. Aj my sme ale cítili, že v tretej tretine už nehrajú to, čo hrali dovtedy," prezentuje svoj postreh Jenčík. "Chceli sme to preto rozhodnúť ešte pred nájazdmi."

"Zlomové bolo, že nám nedokázali ani raz odskočiť na viac ako gól a dokázali sme zakaždým vyrovnať. To nám veľmi pomáhalo a napokon sme rozhodli v predĺžení. Bol to už vabank, ale myslím si, že sme boli po celý zápas aktívnejším tímom a tak sme si to zaslúžili," konštatuje Marek Bartánus a v súvislosti s nedeľňajším súbojom pridal ešte jeden poznatok. "Náš prvoradý zámer bol hrať čisto, ale z bojovnosti a obetavosti niekedy tie fauly jednoducho vyplynú. Musíme si ale na to dávať väčší pozor, veď v oslabeniach sme inkasovali dva góly. A to i napriek tomu, že máme hru ich elitnej päťky v presilovkách zmapovanú."

Podobne ako domáci hráči, ani Košičania netaja nadšenie z nitrianskej atmosféry. Aj keď na ich strane bola len skupinka oranžovo-čiernych skalných v sektore hostí.

"Atmosféra je neskutočná! Celá Nitra žije hokejom a už keď sme išli na štadión, tak nám ľudia kývali a zdravili nás. Je to super a snáď sa táto nálada prenesie i k nám do Košíc. Videli ste, že skvelá atmosféra pomáha obom stranám a dvíha emócie, ktoré u nás doma chýbali," pochvaľuje si Bartánus, s ktorým súhlasí i Jenčík. Aj keď s jednou malou výhradou. "Je to pekná atmosféra. Trochu ma mrzelo len to neustále zahadzovanie plochy, ktoré spomaľovalo rytmus zápasu."

Východniari splnili cieľ vziať si v Nitre späť požičané z druhého zápasu hneď na prvý pokus. S jedlom ale rastie chuť a teraz si brúsia zuby na majstrovské mečbaly.

"Chvíľku sa potešíme z víťazstva a potom sa už začneme pripravovať na ďalší zápas. Čaká nás ďalší krok a aj ten chceme zvládnuť. Domov by sme sa chceli vrátiť za priaznivého stavu," dodal Marek Bartánus.

 

 

 

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk