HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Štrbák s dvojnásobnou zlomeninou lebky, sezóna sa pre neho skončila
zdroj: jäzva

Štrbák s dvojnásobnou zlomeninou lebky, sezóna sa pre neho skončila

"U Martina sa hneď po úraze objavilo krvácanie z ušnice a tak sme okamžite privolali záchrannú službu, ktorá ho odviezla do nemocnice. CT vyšetrenie ukázalo dve zlomeniny na lebke," hovorí doktor Tomáš Ševčík pre hokej.sk

Dvadsiatasiedma minúta štvrtého finálového duelu medzi Nitrou a Košicami priniesla hrôzostrašný moment. Domáci útočník Lukáš Novák škaredo fauloval hosťujúceho obrancu Martina Štrbáka a už prvé gestá spoluhráča Juraja Cebáka signalizovali, že je zle. Košický doktor Tomáš Ševčík bezprostredne po pribehnutí ku kapitánovi "oceliarov" spozoroval zakrvácanie ušnice a okamžite tak zavelil k prevozu do nemocnice. To preukázalo vážne poranenia hlavy a sezóna je pre 39-ročnú oporu zadných radov úradujúceho vicemajstra jednoznačne minulosťou.

"U Martina sa hneď po úraze objavilo krvácanie z ušnice a tak sme okamžite privolali záchrannú službu, ktorá ho odviezla do nemocnice. CT vyšetrenie ukázalo dve zlomeniny na lebke. Nevyzerá to dobre a určite s nami neodcestuje domov. Ostáva preto na pozorovaní, momentálne sa ale cíti relatívne dobre. Ťažko predvídať ďalší vývoj, nakoľko zranenia lebky patria vždy medzi vážne úrazy," uviedol pre hokej.sk po návrate z nemocnice v Nitre košický doktor Tomáš Ševčík z ortopedického oddelenia košickej nemocnici v Šaci.

Prvá zlomenina lebky nastala pri údere Nováka, druhá pri náraze hlavy po páde na ľad. Otázka tohtosezónneho návratu je jednoznačne vylúčená, približná dĺžka liečby závisí od ďalšieho vývoja. "Ťažko povedať, zlomeniny sa liečia obvykle šesť týždňov, ale teraz potrebujeme v prvom rade dohliadnuť na nebezpečenstvo krvácania do mozgu. Bolo tam totiž zakrvácanie ušnice a to je vždy veľmi nebezpečný signál," pridal MUDr. T. Ševčík.

Podľa našich informácií sa budú týmto prípadom zaoberať disciplinárne orgány už v utorok a očakávať sa dá, že do finálovej série už Lukáš Novák nezasiahne.

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk