HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ideme tam vyhrať! Dušuje sa Milo pred cestou do Košíc
zdroj: jäzva

Ideme tam vyhrať! Dušuje sa Milo pred cestou do Košíc

"Každé víťazstvo je dôležité, ale ak sme sa nechceli dostať do psychického manka, tak sme tento zápas potrebovali nevyhnutne vyhrať," konštatuje obranca Dušan Milo.

Gól Richarda Jenčíka z predĺženia tretieho finálového zápasu mal na nitriansky tím anestetický účinok. Do štvrtého duelu nastúpili zverenci Antonína Stavjaňu akosi ospalo a počas celej prvej tretiny sa trápili s vlastnou rýchlosťou a pohodovo hrajúcim súperom. Veci sa ale začali meniť v druhej polovici zápasu. "Corgoňom" akoby došlo, že ak si chcú siahnuť na majstrovskú trofej, túto bitku jednoducho nemôžu prehrať. K miestami prehnanej agresivite pridali i hokejovejšie zbrane a poháňaní euforickým publikom sa napokon dopracovali k vyrovnaniu série.

"Dostali sme prvý gól a Košičania to potom chceli zatvoriť. Bolo to veľmi nepríjemné, ale zásluhou publika sme sa postupom času vrátili do hry, vyrovnali sme a následne pridali i druhý gól. Škoda, že sme inkasovali tesne pred koncom druhej tretiny, ale napokon to dopadlo dobre. Vďačíme za to hlavne pohybu. Tak ako išli Košičanom lepšie nohy v predĺžení tretieho zápasu, tak som mal pocit, že teraz idú lepšie nám. Mali sme viac síl a dali sme do toho viac bojovnosti," vyslovil sa po víťazstve 3:2 hrdina zápasu Miroslav Kováčik. K asistencii na gól Tomáša Chrenka pridal neskôr dva dôležité góly.

"Každé víťazstvo je dôležité, ale ak sme sa nechceli dostať do psychického manka, tak sme tento zápas potrebovali nevyhnutne vyhrať," konštatuje obranca Dušan Milo. "Hrali sme agresívnejšie a dobre sme korčuľovali. Mrzí nás zranenie Štrbáka a dúfam, že bude v poriadku."

Spomínané zranenie košického kapitána predstavovalo jeden z dvoch nepekných momentov na strane Nitry. Už v prvej tretine putoval do šatne Henrich Ručkay, ktorý vrazil hlavou na mantinel Tomáša Marcinka. Potom prišiel škaredý atak Lukáša Nováka...

"Chceli sme dohrávať súboje a bohužiaľ došlo aj k takému momentu. Musím povedať, že zranenie neprajem nikomu a je mi to ľúto. Dúfam, že bude v poriadku," uviedol úprimným tónom M. Kováčik. Po predčasnom konci dvoch kľúčových útočníkov museli "corgoni" pochopiteľne premiešať útoky a oklieštiť formácie. "Samozrejme, že to rozhodilo zostavu, ale v tej zápasovej eufórii som už miestami ani nevedel či hrám krídla, centra, alebo čo vlastne. Dokonca som bol chvíľu i pravé krídlo a všetko to bolo premiešané. Dôležité bolo ustrážiť si prípadnú chybu pri striedaní, pretože tie formácie sa poriadne menili."

Strata L. Nováka s H. Ručkayom sa ale ešte môže prejaviť v ďalšom priebehu série. Pre prvého sa sezóna určite skončila, hrozba trestu visí i nad druhým z menovaných.

"Áno, prišli sme ale o dvoch dôležitých hráčov a to mrzí. Pred zápasom v Košiciach sa s tým budeme musieť vysporiadať. Uvidíme, či dostanú šancu juniori, alebo to odohráme na tri formácie," zamyslel sa Milo, ktorý je v každom prípade naladený maximálne pozitívne. "Ideme tam vyhrať!"

"Kto vyhrá ten zápas, bude o krok bližšie k titulu," uvedomuje si Miroslav Kováčik dôležitosť štvrtkového piateho súboja série. "Hrá sa ale na štyri víťazstvá a tak to nemusí byť rozhodujúci moment série. Tak ako vo všetkých zápasoch série, rozhodovať bude opäť to, kto urobí menej chybičiek a potrestá tie súperove."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk