HOKEJ.sk HOKEJ.sk

L. Novák s pokutou, do Košíc približne 500 fanúšikov Nitry
zdroj: jäzva

L. Novák s pokutou, do Košíc približne 500 fanúšikov Nitry

"Hráč svojím nezodpovedným a zbytočným faulom nielen výrazne oslabil naše mužstvo, ale poškodil aj dobré meno klubu," cituje klubový web riaditeľa Jána Plandoru

Vedenie extraligového klubu HK Nitra uložilo pokutu vo výške mesačného platu svojmu útočníkovi Lukášovi Novákovi. Ten v pondelkovom štvrtom zápase finále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2013/2014 na domácom ľade proti HC Košice fauloval kapitána súpera Martin Štrbáka, ktorý utrpel dvojnásobnú prasklinu lebky.

"Hráč svojím nezodpovedným a zbytočným faulom nielen výrazne oslabil naše mužstvo, ale poškodil aj dobré meno klubu," cituje klubový web riaditeľa Jána Plandoru. Lukáš Novák v zápase dostal od arbitrov trest v hre za napadnutie a vo finálovej sérii si už možno nezahrá.

Stav finále je po štvrtom zápase nerozhodný 2:2, pokračovanie je na programe vo štvrtok 17. apríla v košickej Steel arene. Do domovského stánku "oceliarov" sa chystá približne 500 priaznivcov Nitry, klub má zatiaľ rezervovaných 450 miest.

Po pondelkovom súboji v Nitre je isté, že séria sa pod Zobor určite vráti v sobotu 19. apríla. V Nitre sa na základe obrovského záujmu verejnosti o vstupenky rozhodli zvýšiť ceny lístkov o 3 eurá. Na klubovom webe vedenie HK Nitra navyše zverejnilo pravidlá ich predaja. Podľa oficiálnej stránky klubu by sa mal šiesty duel začať o 17.30 h, teda o polhodinu neskôr oproti pôvodnému plánu.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk